piątek, 4 września 2015

Podaj łapkę, misiu. Krystian Głuszko. Zapowiedź.

Jeszcze we wrześniu zaproponuję Wam książeczkę napisaną przez niezwykłą osobę. Krystiana Krystian Głuszko zna wielu z Was, to przesympatyczny człowiek, ciepły i przyjaźnie nastawiony do świata i ludzi.
Oddaję głos wydawcy:
Książka zatytułowana "Podaj łapkę misiu" to bajka adresowana do dzieci z Zespołem Aspergera (i ich rodziców), ale też do dzieci zdrowych (i ich rodziców). Pokazuje ona różne aspekty tego zaburzenia i sposoby radzenia sobie z nimi. W ten sposób może służyć wsparciem tym, których ono dotknęło, a zdrowe dzieci oswajać ze zjawiskiem, pokazywać, że "nie taki diabeł straszny" i udowadniać, że nawet z dzieckiem zaburzonym można się kolegować, przyjaźnić. Nie muszę chyba przekonywać, jak bardzo jest to ważne.
Autorem książki jest Krystian Głuszko. Niezwykły człowiek, sam dotknięty Zespołem Aspergera (oraz wieloma chorobami okołozaburzeniowymi), wyzwala się ze swych ograniczeń, z bardzo dobrym skutkiem uczy się "normalnie" funkcjonować, przełamuje wszystkie bariery i wychodzi do ludzi, udowadniając, że nawet z takim zaburzeniem można żyć, można być szczęśliwym i spełnionym (ma żonę, małą córeczkę, na co dzień pracuje jako barman), a jego celem i misją jest pomaganie innym, którzy borykają się z "chorobami duszy". Od wielu lat prowadzi bloga "Zaburzony świat Krystiana" (krystian-robert.blogspot.com) i opowiada o swoim życiu i chorobach, służąc jednocześnie psychicznym wsparciem wszystkim, którzy się z nim poprzez bloga komunikują. Jest autorem dwu książek dla dorosłych ("Spektrum" i "Szukaj mnie wśród szaleńców", która ukazała się w ubiegłym roku).
Książce patronuję medialnie, jej egzemplarze będą do wygrania na blogu.
25 września na Festiwalu Książki dla dzieci i młodzieży „Czytajmy” w Warszawie będzie premiera książki Krystiana Głuszko „Podaj łapkę, misiu”.

3 komentarze:

 1. Przypomniał mi sie wierszyk Brzechwy:
  Proszę państwa oto miś,
  miś jest bardzo grzeczny dziś.
  Chętnie państwu łapę poda.
  Nie chce podać? A to szkoda... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Potwierdzam, Krystian to wspaniały człowiek. Znakomicie pisze dla dorosłych. Mało tego, walczy, walczy, walczy i jest żywym przykładem na to, że pomimo choroby można być szczęśliwym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta ksiązka, dzieki Twojjej recenzji, jest przeze mnie jeszcze bardziej niecierpliwie oczekiwana:) Wiem, jak potrzebne sa takie publikacje, szczególnie, nam nauczycielom:)

  OdpowiedzUsuń