niedziela, 6 marca 2016

Siedem pytań do pisarza Agnieszka Pruska

Agnieszka Pruska to autorka powieści zatytułowanej "Literat", którą rozpoczyna serię o Barnabie Uszkierze, komisarzu mającym do rozwiązania niebanalne zagadki kryminalne. Pisarka jest członkinią Oliwskiego Klubu Kryminału, felietonistką i recenzentką portalu "Zbrodnia w Bibliotece", podobnie jak bohater jej książek, ćwiczy aikido. Prowadzi stronę: http://agnieszkapruska.pl/
SIEDEM PYTAŃ DO PISARZA:
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj, 6 marca i potrwa do 13 marca, do godziny 23:00. 
2. Jeżeli chcecie wziąć udział w konkursie, pod tym postem powinniście zadać jedno nietuzinkowe pytanie autorce książki, zostawiając również adres e-mail, bym mogła się z Wami skontaktować w przypadku wygranej. 
3. Należy dodać mój blog do obserwowanych, polubić profil bloga na FB: https://www.facebook.com/pisaninkaasymaka, udostępnić ten konkursowy post. 
4. Nagrodę w postaci dwóch książek ufundowało wydawnictwo Oficynka i autorka. Organizatorem konkursu jestem ja, prowadząca bloga Pisaninka. 
5. Ogłoszenie wyników nastąpi w chwili, gdy autorka wybierze SIEDEM pytań i odpowie na nie, a ja opublikuję post w formie wywiadu na blogu. 

A do wygrania jest taki zestaw książek:Zapraszam też na FP bloga, gdzie można zapoznać się z fragmentami "Hobbysty": https://www.facebook.com/pisaninkaasymaka/photos/a.471852652885486.1073741828.459786130758805/987965487940864/?type=3&theater

7 komentarzy:

 1. Dzień dobry:)
  Z wykształcenia jest Pani nauczycielką, jak przeczytałam na stronie. Czy to był wybór świadomy i czy teraz nie tęskni Pani czasami?
  Dziękuję i pozdrawiam:)
  iwona067@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytając kilka recenzji "Literata" i "Hobbysty" recenzenci piszą, że widać, że zna Pani policyjne procedury prowadzenia dochodzeń oraz to, że zgłębiła Pani tajniki kryminologii. Mnie ciekawi, jak przygotowywała się Pani do pisania właśnie tych wątków, skąd czerpała Pani tę wiedzę?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Agnieszko, zastawiam się dlaczego wybrała Pani tego rodzaju literaturę jaką jest kryminalistyka? Skąd czerpie Pani pomysły i historie do swoich książek ?Czy wszystkie opisane tak szczegółowo miejsca w książce odzwierciedlają rzeczywistość?
  Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów literackich.
  grzesf70@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. "Gdy odrzucisz to, co niemożliwe, wszystko pozostałe, choćby najbardziej nieprawdopodobne, musi być prawdą". To cytat, który umieściła Pani na swojej stronie internetowej. Świetnie oddaje on Pani książki, ale mam wrażenie, że w pewnym stopniu i Pani życie. Kobieta pisząca kryminały, posiadająca czarny pas w aikido według mnie musi być kobietą silną i niezależną. Prawda czy pozory?

  Pozdrawiam, Agnieszka

  aga1745@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Spotkałam się z określeniem "kryminał kobiecy",czy według pani kryminał ma płeć? ewaudala77@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdyby Pani mogła spędzić jeden dzień z wybraną osobą to kto by to był? marekudala@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Co skuteczniej Panią odstresowuje - pisanie czy aikido, bycie literatem czy hobbystką :)?
  obliczarozy@wp.pl

  OdpowiedzUsuń