środa, 2 marca 2022

Pies ogrodnika Katarzyna Gacek

 9 marca swoją premierę będzie miała książka Katarzyny Gacek Pies ogrodnika.

Tajemnicze morderstwo, nielegalna miłość i miasteczko pełne podejrzanych

Co zrobić, kiedy mąż cię zdradza? Możesz spróbować go przechytrzyć, a potem… założyć kobiecą agencję detektywistyczną!


Gaja jest zmuszona, by zmienić swoje pozornie poukładane życie. Wspiera ją przebojowa rudowłosa modelka Klara i najlepsza przyjaciółka – urzędniczka Matylda. Pech (albo szczęście?) sprawia, że właśnie wtedy w Milanówku zostaje popełnione morderstwo. Ofiarą jest uczennica liceum, a agencja Czajka dostaje pierwsze zlecenie: ma udowodnić niewinność jedynego podejrzanego – przystojnego nauczyciela matematyki, którego właśnie aresztowano.

By rozwikłać tajemnicę morderstwa, Gaja wchodzi w konflikt z miejscową policją i będzie musiała stawić czoło uczuciom, o których dawno zapomniała.


Katarzyna Gacek – pisarka i scenarzystka, z wykształcenia psycholożka. Ukończyła kurs detektywistyczny, pracowała w agencji, mieszka w małym miasteczku pod Warszawą. Jej powieść W jak morderstwo została zekranizowana (do obejrzenia na Netfliksie).
Książka ta rozbawiła mnie i pozwoliła zapomnieć o otaczającej mnie rzeczywistości. Za sprawą najnowszej publikacji Katarzyny Gacek szybko i z wielkim zainteresowaniem przeniosłam się do świata pewnego osiedla. Poznałam tam dwie cudowne przyjaciółki, od których sporo można się było nauczyć. Dosyć niespodziewanie do tej zaskakującej dwójki dołączyła nietuzinkowa trzecia kobieta, która okazała się niezwykle przebojowa i kreatywna. Czegóż więcej potrzeba, by założyć agencję detektywistyczną o nazwie "Czajka"? 


"Pies ogrodnika" odsłania różnorodność ludzkich charakterów, pokazuje, jak bardzo potrafimy kochać i jak blisko jest od miłości do nienawiści. Nienawiści, która niszczy związki, odbiera życie ludzkie, wiarę w drugiego człowieka, niszczy to, co latami budowaliśmy. Nagle zaczynamy dostrzegać wady osoby, z którą spędziliśmy kilkanaście lat, nagle okazuje się, do czego taka osoba potrafi być zdolna. 

Powieść Katarzyny Gacek czyta się z niesłabnącym zainteresowaniem i zaintrygowaniem. Bawimy się doskonale za sprawą lekkości pióra autorki, jej niebanalnych pomysłów i ogromnego poczucia humoru, który przebija z każdej ze stron. Postaci stworzone przez Gacek są wyraziste, inspirujące, dalekie od doskonałości, po prostu ludzkie. Mają wady, ale mają też mnóstwo zalet, dzięki którym niejednokrotnie udaje im się wyjść z opresji. Potrafią myśleć, są pomysłowe, jedne bardziej odważne, inne mniej, jedne wprawione w sztuce kulinarnej, inne nie, ale właśnie za sprawą tych różnic tak niesztampowe i interesujące. 

"Pies ogrodnika" rozbawi Was i zaskoczy. Utrzymany jest w zabawnym stylu, choć opowiada o trudnych i zawiłych relacjach. To kryminał idealnie wpasowujący się w aktualne trendy, a może właśnie wychodzący przed szereg? 

Co powinna zrobić kobieta zdradzona? Zachować zimną krew i sypiać w jednym łóżku z mężczyzną, który tak bardzo zawiódł jej zaufanie tylko dlatego, by nie stracić wszystkiego? Czy powinna zachować klasę? A może właśnie powinna w dzikim szale pokazać mu, gdzie tacy, jak on powinni się znaleźć? 


Idealna lektura na nadchodzący Dzień Kobiet. Lekka, dowcipna, pokazująca, że w kobietach tkwi ogromny potencjał, z którego niejednokrotnie same nie zdają sobie sprawy. Polecam serdecznie, z szerokim uśmiechem na ustach! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz