wtorek, 30 lipca 2013

"Pocałunek Gwen Frost" Jennifer Estep

Dzisiaj premiera trzeciej części Akademii Mitu, a ja póki co, postanowiłam napisać o drugiej, zatytułowanej "Pocałunek Gwen Frost". Odkąd przeczytałam "Dotyk Gwen Frost" bardzo chciałam poznać dalsze losy tej mądrej i utalentowanej siedemnastolatki. To seria skierowana do młodzieży, ale i dorosły czytelnik znajdzie tu coś dla siebie. Okładki przyciągają, dopracowane są w każdym szczególe.
Jennifer Estep ma wybujałą wyobraźnię, ciekawy styl, świetnie połączyła w tej serii świat realny z fikcyjnym, tym, który powstał w jej głowie. Gwen Frost to tytułowa bohaterka serii Akademia Mitu, która odznacza się niecodziennym talentem, wystarczy, że dotknie jakiegoś przedmiotu lub osoby, by przeniknąć jej myśli, marzenia, plany. KLIK> do mojej recenzji części pierwszej.
Szkoła, do jakiej przenosi się Gwen różni się mocno od zwykłej szkoły średniej, ponieważ uczniami Akademii Mitu są Amazonki, walkirie, Rzymianie, wikingowie, Spartanie i Cyganie. Do tej ostatniej grupy należy Gwen. Kocha się w Loganie, który nie ma zamiaru spoufalać się z nią, ma dziewczynę i nie interesuje go nasza Cyganka. Tymczasem na życie Gwen znowu ktoś czyha, sytuacja zaostrza się, gdy uczniowie akademii wyjeżdżają na narty. Kto chce zabić naszą bohaterkę? Czy to żniwiarze? Ktoś ze szkoły?
Pasjonująca lektura, od której nie sposób się oderwać, idealna dla nastolatek. Bardzo polubiłam skromną i niezwykle inteligentną Gwen, która na tle innych dziewczyn nie wyróżnia się, może nie jest najbardziej popularną i lubianą osobą, za to ma swoje zdanie i nie podąża ślepo za modą, nie uważa, że pieniądze dają szczęście.
Dobrze skonstruowana fabuła, ciekawe dialogi, tajemniczy Logan i nieodwzajemnione uczucie Gwen do niego, niebezpieczne, zagrażające życiu sytuacje, wszystko to rewelacyjnie współgra ze sobą, tworząc idealną na letni wieczór całość. Polecam lekturę, a sama z niecierpliwością oczekuję trzeciej części, której premiera już dzisiaj. Ciekawi i intryguje mnie bardzo postać Spartanina, jak też to, jakie przygody czekają na Gwen w kolejnej, trzeciej części serii? Czy znowu znajdzie się ktoś, kto będzie próbował pozbawić ją życia?
"Pocałunek Gwen Frost"  pokazuje nam, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami, to, że jeden doskonale włada mieczem, nie znaczy, że każdy nadaje się do tego, że można posiąść jakąkolwiek umiejętność bez przygotowania i ciężkiej pracy. Czy Gwen znajdzie sposób na to, by obronić się, pomimo tego, iż nie zna się na zabijaniu? To, co dla innych uczniów jest czymś zwyczajnym, dla niej okazuje się być nie lada wyzwaniem, trudnym, wręcz niemożliwym do wykonania. Wsparcie naszej bohaterce okazuje jej przyjaciółka Daphne, namawia ją do wyjazdu i próbuje przekonać do tego, by się bawiła, jak inne osoby w jej wieku, by korzystała z życia i młodości.
Polecam część drugą serii, muszę przyznać, że emocji mi nie zabrakło, poczułam się znowu jak nastolatka, chodząca do szkoły średniej, przypomniałam sobie dawne czasy.
To książka, która zapewni wiele atrakcji tym, którzy lubią tego typu tematykę, ale nie tylko miłośnicy fantastyki mogą po nią sięgnąć, i pasjonaci mitologii znajdą tutaj coś dla siebie, i inni czytelnicy również powinni szybko wciągnąć się w przygody Gwen i nie czuć się rozczarowani. Cześć druga, podobnie jak pierwsza, pozostawia pewien niedosyt, Estep stopniuje bowiem emocje, napięcie, robi to w sposób umiejętny i zamierzony. Znowu będę myśleć o uczniach Akademii Mitu długo, długo, długo...
30 lipca, a więc dzisiaj jest premiera kolejnej części serii Akademia Mitu - "Tajemnice Gwen Frost".
W Akademii Mitu wszyscy znają Gwen Frost jako Cygankę, która dzięki psychometrii jest w stanie znaleźć zgubę. Gorąco pragną ją zabić żniwiarze chaosu. Zamordowali jej mamę i uwzięli się także na nią. Okazuje się, że pożądają sztyletu z Helheimu, który ukryła matka Gwen tuż przed śmiercią. Artefakt obdarzony jest wielką mocą i żniwiarzom wydaje się, że dziewczyna wie, gdzie go szukać – tymczasem to nieprawda. Magia Cyganki jest zbyt słaba, aby to ustalić. Jedno jest pewne: żniwiarze jej nie darują. Czeka ją walka na śmierć i życie.
4 komentarze:

 1. Seria jest wspaniała : )

  Pozdrawiam, obserwuje i zapraszam do siebie.
  http://naszksiazkowir.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście zaraz zajrzę do Twojego miejsca ;)

   Usuń
 2. Tym razem rzecz nie dla mnie;)

  OdpowiedzUsuń