środa, 11 czerwca 2014

Kolorowanka Daniel i lwy i Nutka dla Mamy i taty, recenzja książeczek.

Na koniec upalnego dnia chciałabym opowiedzieć Wam o dwóch propozycjach dla naszych Milusińskich. Pierwsza z nich to kolorowanka, ale i opowieść o Danielu, którego Babilończycy wzięli do niewoli wraz z innymi mieszkańcami Jerozolimy. Dziecko nie tylko poznaje historię głównego bohatera, ale też świetnie się bawi, kolorując poszczególne postaci według własnego uznania.
Chłopiec był uczciwy i skromny, mądry, czym zaskarbił sobie sympatię króla. Otrzymywał zadania, coraz poważniejsze i trudniejsze, w których sprawdzał się doskonale. Władca ufał mu, co niestety budziło zazdrość urzędników królewskich. Co takiego wymyślili, by pozbyć się Daniela? Musicie doczytać sami.
Ze swojej strony mogę polecić Wam ten tytuł, to niewielkich rozmiarów, ciekawie opowiedziana historia, która na pewno zainteresuje nasze dzieci. Kolorowanka na pewno też przypadnie im do gustu.

Drugą z książeczek otrzymaliśmy w sam raz na Dzień Matki. To piękne piosenki, które moje dzieci nucą i znają już na pamięć. Dzięki płycie dołączonej do tej publikacji maluchy wiedzą, jaka jest melodia danej piosenki i śpiewają wraz z przedszkolakami. Jest to zbiór piosenek dla Mamy i Taty autorstwa nauczycieli z Przedszkola numer 3 Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego im. bł. Ojca Gwidona w Krakowie.
 Cena książeczki moim zdaniem jest niska, zważywszy na to, że dołączono do niej także płytę. Znajdziemy tu wzruszające teksty, śpiewane przez nasze własne pociechy chwytające za serce jeszcze bardziej i wyciskające z oczu łzy. Jestem zachwycona tą publikacją i polecam wszystkim bardzo serdecznie jej zakup.
Mi najbardziej przypadła do gustu piosenka zatytułowana "Koło ratunkowe", ponieważ moje dzieci śpiewają mi ją bardzo często.

"Mama jak skuteczny antybiotyk,
leczy dobrym słowem i przez dotyk,
gdy do serca tuli moją głowę,
bo serce mamy to najlepsze koło ratunkowe!"*
słowa i muzyka s. Adriana Anna Miś CSS

*fragment pochodzi z książeczki

3 komentarze:

  1. Pierwszy raz słyszę o tej piosence związanej z kołem ratunkowym. Ale jest super :) Muszę się jej nauczyć )

    OdpowiedzUsuń