piątek, 13 listopada 2015

Siedem pytań do pisarza. Agnieszka Rusin.
Tym razem zapraszam moich czytelników do zadawania pytań Agnieszce Rusin, Oprócz tego, że jest autorką trzech książek: "Rodzinnego sekretu", "Miłości w spadku" i czytanego i recenzowanego przeze mnie wczoraj "Przypadkowego spotkania", któremu patronuję medialnie (opinia tu: http://asymaka.blogspot.com/2015/11/przypadkowe-spotkanie-agnieszka-rusin.html ) niewiele mogę na temat tej początkującej pisarki powiedzieć. Może to Wam opowie o sobie, odpowiadając na Wasze niebanalne pytania? Do wygrania egzemplarz książki.SIEDEM PYTAŃ DO PISARZA:
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj, 13 listopada i potrwa do 20 listopada, do godziny 23:00. 
2. Jeżeli chcecie wziąć udział w konkursie, pod tym postem powinniście zadać nietuzinkowe pytanie autorce książki, zostawiając również adres e-mail, bym mogła się z Wami skontaktować w przypadku wygranej. 
3. Należy dodać mój blog do obserwowanych, polubić profil bloga na FB: https://www.facebook.com/pisaninkaasymaka, udostępnić ten konkursowy post. 
4. Nagrodę w postaci egzemplarza książki ufundowało wydawnictwo Replika i autorka. Organizatorem konkursu jestem ja, prowadząca blog Pisaninka. 
5. Ogłoszenie wyników nastąpi w chwili, gdy autorka wybierze SIEDEM pytań i odpowie na nie, a ja opublikuję post w formie wywiadu na blogu. 

16 komentarzy:

 1. W "Przypadkowym spotkaniu" porusza Pani temat rutyny, w którą popadają ludzie po wielu latach w związku. A jaki jest Pani sposób na rutynę? Czy lubi Pani trochę szaleństwa czy spokój w życiu/związku?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. „Przypadkowe spotkanie” to powieść o potrzebie akceptacji, zrozumienia i miłości, o niełatwych relacjach matka – córka oraz o tym, że miłość rządzi się własnymi prawami i czasem pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie." Taki tekst w opisie na LC sprawił, że zastanawiam się, jak ważna jest dla Pani właśnie miłość, wiadomo, że ma ona wiele "imion, twarzy", jakie jej imiona przeważają w Pani życiu?
  wersja.Asia@vp.pl
  wersja.Asia@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyobraźmy sobie. Jest wieczór. Piątek. Trzynastego. Wybiera się Pani na spacer do parku a potem do kawiarni. Spotyka tam Pani swojego ulubionego aktora, pisarza, muzyka( do wyboru). Jak potoczyloby się to Przypadkowe Spotkanie? Wszak Trzynastego wszystko zdarzyć się może, Trzynastego świat w różowym kolorze, Trzynastego piękniejsze mam sny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam. :)
  Ja chciałabym dowiedzieć się czegoś o Pani dzieciństwie. Opowie mi Pani coś o nim? Może ulubiony zapach, zabawa, zasy szkolne, gry, jakieś tradycje? Jak Pani wspomina ten czas?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszelkie zdarzenia w życiu - ludzie często podsumowują je w następujący sposób: "ach, to był przypadek''. Takie stwierdzenia pojawiają się szczególnie wtedy, gdy spotkało daną osobę coś bardzo miłego, pięknego, wyjątkowego.
  Innym rodzajem reakcji na przeżyte sytuacje (mniej przyjemne), jest stwierdzenie: ta historia musiała się źle zakończyć - takie było przeznaczenie; nie mogłam nic na to poradzić, nic zrobić.
  Wierzy Pani w przeznaczenie? Jak Pani uważa - znaczna część wydarzeń w naszym życiu ma określony, konkretny cel, czy po prostu są kwestią przypadku? Czy mało istotne, z pozoru niewiele znaczące rzeczy, sytuacje, spotkania, mogą posiadać ważny cel i zmienić coś w naszym życiu?

  anetakasza28944@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ania przedstawiła Panią jako tajemniczą początkującą pisarkę. Moje pytanie więc brzmi: do napisania pierwszej książki dojrzewa się zapewne długo (a może się mylę?:). Co w Pani przypadku było tą "iskrą", momentem, że to już? Dziękuję i pozdrawiam iwona067@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy lubi Pani kończyć pisać książki, czy może wręcz przeciwnie, odwleka Pani moment postawienia ostatniej kropki, bo podczas powstawania powieści związała się Pani na tyle z bohaterami, ich historiami,relacjami, uczuciami, że aż żal ich opuścić?
  Pozdrawiam
  katarzyna.piwoda@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest Pani autorką trzech książek ( są sekrety rodzinne, miłość) a czy jest w Pani głowie jakiś temat do opisania w kolejnej książce (trudny temat), który odkładany jest, na potem, na jeszcze nie teraz... aby później wszystkich zaskoczyć?
  Pozdrawiam
  dana1403@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy spotkanie z piórem i konkretnymi tematami było przypadkowe? Czy może wszystkie znaki na niebie i ziemi (i na czystej kartce rzecz jasna) prowadziły właśnie do pisania?

  ankakrz@interia.pl

  Pozdrawiam,
  Ps. to wirtualne spotkanie do przypadkowych nie należy z pewnością :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Oprócz tego,że jest Pani początkującą pisarką,nic o Pani nie wiemy. Jak wygląda więc,zwykły dzień z Pani życia?

  Pozdrawiam,
  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Gdyby mogła Pani być jedną z bohaterek którejś swojej książki, która by to była bohaterka i dlaczego właśnie ta?
  anya_86@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam :)
  Czy wefług Pani jest możliwe, aby przypadkowe spotkanie odmieniłocałkowicie nasze życie?

  Pozdrawiam serdecznie ;)
  Dominika
  domino1994domino@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam
  Skoro tytuł książki brzmi: Przypadkowe spotkanie to nawiązując do niego zapytam: czy zdarzyło się w Pani życiu takie przypadkowe spotkanie, które znacząco wpłynęło na dalsze życie albo po prostu zapamiętała je Pani w sposób szczególny bo było niezwykłe?

  Pozdrawiam ciepło
  Ela
  ruda.ela@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Dzień dobry!
  Mówi Pani o sobie, że jest marzycielką, a jednym z marzeń, które udało się zrealizować, było wydanie książki. Czym dla Pani są marzenia? Czy uparcie i systematycznie dąży Pani do spełnienia kolejnych czy raczej łatwo się Pani poddaje?
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń