czwartek, 22 grudnia 2016

Prawo Mojżesza Amy Harmon
Amy Harmon to autorka powieści, które osiągnęły status bestsellerów. Sama lubi o sobie mawiać, że jest "zwyczajną żoną i mamą". Pisanie od zawsze sprawia jej ogromną frajdę.

"Prawo Mojżesza" to książka, którą naprawdę warto przeczytać.
Bohater tytułowy został znaleziony w koszu na pranie w pralni. Jego historia nie zaczęła się zatem banalnie i sztampowo. Już wtedy, gdy miał raptem kilka godzin, cudem uniknął śmierci. Jak dalej potoczyły się jego losy? Czy ta historia ma szczęśliwe zakończenie?

Lektura ta wzruszyła mnie i niejednokrotnie zaskoczyła. Dała do myślenia. Właśnie takie powieści polecam z czystym sumieniem. Takie, o których nie da się szybko i łatwo zapomnieć.

Całość przeczytałam w tempie ekspresowym. Z wielkim zainteresowaniem śledziłam losy dziecka z problemami, a następnie nastolatka, którego kłopoty nadal się trzymały zbyt mocno, kurczowo.
Autorka stworzyła postać wiarygodną, złożoną, ciekawą i niełatwą w ocenie. Chłopak ma w sobie mnóstwo sprzeczności, intryguje i sprawia, że ludzie się go boją. Co takiego ma w sobie Mojżesz?

Nie zawiedziecie się na tej historii, choć wzbudzi w Was ogrom skrajnie różnych emocji. To książka prawdziwa, opowiadająca o życiu takim, jakie ono jest. Niełatwym do zaakceptowania, pełnym rozczarowań, ale w gruncie rzeczy niepozbawionym miłości. Miłości, która jest wyjątkowa. Jedyna w swoim rodzaju. A przecież dla takiego uczucia warto żyć. To ono nas uskrzydla, daje nam nadzieję, nadaje naszej egzystencji sens! Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!

1 komentarz: