piątek, 30 grudnia 2016

Najlepsze książki dla dzieci 2016 roku

Zaczynam podsumowania literackie 2016 roku.
Z uwagi na to, iż w marcu zaczęłam pracę na etacie nie mogłam pozwolić sobie na czytanie tak często, jak bym tego chciała. Wybrałam jednak 10 najciekawszych książek, jakie miałam przyjemność czytać z moimi dziećmi. To lektury wyjątkowe, takie obok których nie można przejść obojętnie. Polecamy serdecznie!


Kolejność jest przypadkowa. Nie ma miejsca pierwszego ani ostatniego! 


Bella i Sebastian 2 
To przepiękna, poruszająca opowieść o tym, że nie wszystko jest takie, jakim nam się wydaje, ale też o prawdziwej miłości, przyjaźni i zaufaniu. Aktualna i niebywale obrazowa.

Całość recenzji: http://asymaka.blogspot.com/2016/01/bella-i-sebastian-2.html


Basia i piłka nożna 

Z tą książką nie można się nudzić, podobnie jak nie da się nie lubić Basi.

Całość opinii tutaj: http://asymaka.blogspot.com/2016/01/basia-i-pika-nozna-zofia-stanecka.html


Wojna na Pięknym Brzegu 


To jedna z tych publikacji, obok których nie wolno nam przejść obojętnie. Piękne wydanie, twarda oprawa, wspaniale napisany, pouczający i wartościowy  tekst, wszystko to staje się gwarantem idealnej lektury. Mapka ukazująca Żoliborz na pewno pomoże czytelnikowi odnaleźć się w opisywanej historii, a rysunki Joanny Rusinek pasują do całości doskonale, oddają atmosferę tamtych czasów. Ze łzami wzruszenia w oczach zapoznałam się z tym, co było dalej, ale też obejrzałam fotografie rodzinne Krysi. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.Łowca słów

Wciągająca, wartka akcja urzeka czytelnika i uczy go wrażliwości i empatii. Autorka pokazuje nam, że nikogo nie powinniśmy z góry skreślać i oceniać negatywnie tylko dlatego, że raz powinęła mu się noga. Każdy z nas ma prawo do drugiej szansy, bo nie ma ludzi idealnych, takich, którym nigdy nie zdarzyło się popełnić błędu. Pozornie dowcipna i nieco kpiarska historia, okazuje się być mądrą i wartościową lekturą, dającą nadzieję na szczęśliwe zakończenie. Czy mama chłopca wreszcie przejrzy na oczy i da szansę na szczęśliwe życie nie tylko jemu, ale także samej sobie? Polecam zdecydowanie!


Edward i jego wielkie odkrycie Moim zdaniem to doprawdy interesująca i niebanalna lektura, dzięki której dziecko rozwija wyobraźnię, uczy się nowych rzeczy i przeżywa wraz z Edwardem ciekawe przygody. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.Dziewczynka ze srebrnym zębem Książeczkę polecam. Wzbogacona została o ciekawe i zabawne ilustracje, które idealnie komponują się z równie radosnym i optymistycznie nastrajającym tekstem.
Będzie to idealna lektura dla dziecka, które powinno poznać wartości, jakich brakuje w dzisiejszym świecie.Cykor


To historia, która urzeknie niejednego młodego czytelnika, wzruszy go i nauczy wartości, jakich nigdy nie da się przecenić. To opowieść o tym, że prawdziwa sympatia i przyjaźń czasem rodzi się w dziwnych i niesprzyjających okolicznościach, ale i tak warto dać jej szansę. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam, bo to lektura, która bawi i uczy jednocześnie. 


Miałam przyjemność patronować jej medialnie. Harry Potter i Kamień Filozoficzny  To książka nie tylko przepięknie wydana, z bogatymi i ujmującymi ilustracjami, ale to również historia, dzięki której nawet te dzieci, które nie przepadają za czytaniem, zrozumieją, że literatura to wspaniała przygoda dostarczająca niezapomnianych emocji! Drodzy rodzice, kupcie ją swoim dzieciom lub wypożyczcie ją dla nich z biblioteki, bo naprawdę warto!
Nie zawiedziecie się na tej publikacji.


Piórem czy mieczem 

Książka jest nie tylko idealną lekturą, napisaną w sposób ciekawy i przystępny, dla dzieci, ale również i dla dorosłych. Z niesłabnącym zainteresowaniem zagłębiałam się w tej historii. Ogromną sympatią obdarzyłam odważną i szczerą Basię.

Całość serdecznie polecam, szczególnie uczniom szkoły podstawowej. Historia ta zapewne mogłaby pomóc nauczycielom w przybliżeniu młodzieży sylwetki Henryka Sienkiewicza.O Wojtku z planety Uran 


To historia o przyjaźni i życzliwości, ciepła, wesoła, pouczająca. Dziecko z prawdziwym, niesłabnącym zainteresowaniem słucha czytania rodzica lub też samodzielnie zapoznaje się z niebanalnym tekstem. Całości doskonale uzupełniają barwne ilustracje. To wartościowa, pobudzająca wyobraźnię młodego człowieka książka, z którą nie sposób się nudzić. Polecam!

Miałam przyjemność patronować jej medialnie. 
Wszystkim Dzieciom życzę pięknego, pełnego niezwykłych literackich przygód, zaczytanego Nowego 2017 Roku! 
Kochani Rodzice, znajdźcie czas na czytanie swoim pociechom, bo to naprawdę zaowocuje w przyszłości! 


Niebawem podsumowanie czytelnicze 2016 roku z książkami dla dorosłego czytelnika. 
Pozdrawiam! 

1 komentarz:

  1. "Edward i jego wielkie odkrycie" oraz cała seria o Basi są świetne! :)

    Przy okazji pragnę zaprosić Cię do wyzwania "Grunt to okładka", które w tym roku rusza w nieco odświeżonej wersji. Tutaj więcej informacji: http://www.nieperfekcyjnie.pl/2017/01/podsumowanie-grudniowej-edycji-grunt-to.html
    Zaczytanego Nowego Roku!

    OdpowiedzUsuń