poniedziałek, 27 lutego 2017

Bezpieczne kłamstwa Randy Susan MeyersRandy Susan Meyers to amerykańska autorka, która urodziła się i wychowała w Nowym Jorku. Ma na swoim koncie trzy powieści, wcześniej, zanim zajęła się pisaniem, pracowała z ofiarami przemocy domowej. Sama także doświadczyła podobnego losu, wychowując się w rodzinie dalekiej od ideału. Wraz z mężem mieszka w Bostonie. Jej powieści szybko stały się bestsellerami zapewne dlatego, że tworzy je na kanwie własnych traumatycznych doświadczeń i nie brakuje jej empatii i wrażliwości na los innych ludzi.

Na pewno trudno nam będzie zrozumieć postępowanie i zachowanie bohaterów tej historii, ale wszakże o to właśnie chodzi, by lektura nie była oczywista i mało wyrazista. Ta wzbudzi w nas ogrom emocji, będzie szokowała i zaskakiwała, nieczęsto pozytywnie. Z postaciami stworzonymi przez Meyers niełatwo będzie się utożsamić i je zaakceptować. To lektura odsłaniająca wstydliwe sekrety i tajemnice, które wolelibyśmy skryć przed całym światem, również przed nami samymi.

Powieść o niełatwych relacjach międzyludzkich. Poruszona została tu tematyka zdrady, porzucenia, ale też miłości do dziecka. Żaden z bohaterów nie jest doskonały, dzięki czemu są to postaci autentyczne, do bólu prawdziwe. Może zainteresować czytelnika, szczególnie, że bohaterowie są ze sobą powiązani i to w dosyć ciekawy i zaskakujący sposób. Warto przeczytać.

1 komentarz:

  1. W tym miesiącu chcę zabrać się za "Wypadki małżeńskie" tej autorki, ale muszę też przeczytać "Bezpieczne kłamstwa", bo czekają na półce.

    OdpowiedzUsuń