poniedziałek, 27 lutego 2017

Dwoje do pary Andy Jones

To pierwsza publikacja tego autora, z jaką miałam przyjemność się zapoznać. Zaciekawił mnie zabawny tytuł i opis na okładce: "Zakochać się jest łatwo, ważne, co stanie się potem...". Zaintrygowało mnie właśnie to zdanie. Zaintrygowało do tego stopnia, że postanowiłam zagłębić się w tej lekturze.

Andy Jones jest ojcem dwóch dziewczynek, który mieszka z rodziną w Londynie. Jest pracownikiem agencji reklamowej, który wczesne godziny ranne i weekendy poświęca na pisanie powieści. Jego najnowsza książka naprawdę może ująć i urzec czytelnika. Zaskoczyć go i zmusić do refleksji. To lektura pełna emocji, poruszająca tematy trudne i ukazująca współczesne problemy dotyczące wielu aspektów życia. Znajdziemy w niej mieszankę wybuchową, przechodzić będziemy zaskakująco szybko ze stanu euforii do kompletnego rozbicia i zagubienia. Niełatwo będzie nam pogodzić się z rzeczywistością, w jakiej znajdą się bohaterowie tej historii.

Powieść ta, choć nie jest pozbawiona ciepła i nadziei, nie będzie lekką lekturą idealną na wieczór. Nie jest przecukrzoną i wyidealizowaną książką, dotyczy prawdziwych problemów, z jakimi borykają się ludzie z krwi i kości. Wielu z nas może się z nią utożsamiać i kibicować jej bohaterom. Trzymać za nich kciuki. Być dobrej myśli.

Wzruszająca, chwytająca za serce, wyciskająca łzy z naszych oczu. Ukazująca nie tylko te kolorowe, pozytywne aspekty miłości, dzięki czemu ciekawa i zmuszająca do refleksji. Opisana z męskiego punktu widzenia może zainteresować czytelników. Może, ale nie musi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz