środa, 12 lutego 2014

Z lutowych nowości Repliki...

Już 18 lutego trzy ciekawe powieści. Pierwszą, zatytułowaną "Kota, lubi, szanuje", napisaną przez niezwykle tajemniczą pisarkę Michalinę Kłosińską-Moedę, miałam przyjemność już czytać. "Porwana" Róży Lewanowicz, zdaje się być interesującą propozycją literacką, jest o pozornie spokojnej codzienności pewnego warszawskiego małżeństwa. Trzecia to opowiadania grozy. Która Wam się podoba? Któraś Was interesuje?

Moja recenzja "Kota, lubi, szanuje":  http://asymaka.blogspot.com/2014/02/kota-lubi-szanuje-michalina-kosinska.html

 Róża Lewanowicz
Porwana


Justyna i Łukasz Meyer wiodą z pozoru spokojne życie warszawskich mieszczuchów. On jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego, ona pracownicą jednej z wielu stołecznych korporacji. Problemy w pracy, bezowocne starania o dziecko i wszelkie inne przyziemne sprawy przestają mieć dla nich jakiekolwiek znaczenie w dniu, w którym na oczach zdezorientowanego męża i połowy osiedla ktoś porywa żonę i odjeżdża z nią w nieznanym kierunku...Jack Ketchum
"Czas zamykania"

 „Czas zamykania” to historie zrodzone przez mistrza grozy, którego sam Stephen King określił mianem prawdopodobnie najstraszniejszego faceta w Ameryce.
Światy, jakie kreuje Jack Ketchum pełne są mroku i tajemnicy. Bijący od nich realizm potęguje wrażenie niesamowitości i wywołuje strach. Strach, przed którym na próżno szukać drogi ucieczki.
To dziewiętnaście przerażających opowiadań, które doprowadzą Was na skraj mrocznej przepaści, która kryć może dosłownie wszystko.


4 komentarze: