poniedziałek, 9 maja 2016

Dama z fontanny Danuta Korolewicz

Książka nieznanej mi wcześniej autorki bardzo mnie zaciekawiła. Czytało się ją lekko, z prawdziwym zainteresowaniem.
Młoda dziewczyna o imieniu Edyta, którą poznajemy na samym początku powieści budzi w czytelniku pozytywne odczucia i sympatię. Kibicujemy jej i chcemy pomóc w rozwiązaniu zagadki. Marzymy, by jak najszybciej poznała prawdę i opuściła mroczne, zimne, ponure i nieprzyjazne mury zamczyska.
Na kartach tej książki pojawia się wiele interesujących i zróżnicowanych postaci. Mamy do czynienia z fabułą wielowątkową, osadzoną w czasach nam współczesnych, refleksyjną i dającą do myślenia. Czujemy się nieswojo, poznając historię doskonale wykreowaną przez autorkę. Nie możemy oprzeć się wrażeniu, że nie wszystko w tej powieści jest proste i łatwe do wytłumaczenia. Mimo nieustającego poczucia zagrożenia świetnie bawimy się poznając losy bohaterów tej publikacji. Polecam zdecydowanie, ponieważ lektura ta naprawdę może przypaść do gustu. Znajdziemy tu zarówno fragmenty zabawne, jak i poruszające, zmuszające do refleksji, aż po te mroczne, wywołujące na naszym ciele gęsią skórkę.

W powieści tej nie zabraknie wątków miłosnych, skomplikowanych relacji międzyludzkich, poczucia osamotnienia. W żadnym momencie nie możemy być pewni, kto jest po naszej stronie, kto jest nam wrogiem, a kto przyjacielem.
Autorka stworzyła niezwykle klimatyczną powieść, której niebywałą zaletą jest różnorodność występujących w niej postaci. Warto przeczytać!

Młoda, dziewiętnastoletnia Edyta podejmuje pierwszą w swoim życiu pracę. Wyjeżdża do zamku, którego właścicieli nigdy wcześniej nie widziała. Obawę i niepokój odczuwa już na samym wstępie, gdy tylko przekracza progi nieprzyjaznego domostwa. Zajmuje pokój osiemnastoletniej Janki, która dopiero co zginęła w tajemniczych okolicznościach. Czy Edyta podzieli los poprzedniej pokojówki? Czy zacznie żałować pochopnej decyzji i ucieknie, gdzie pieprz rośnie przy pierwszej nadarzającej się okazji? A może jednak znajdzie tu coś więcej niż możliwość miesięcznej pracy jako służąca?

Życie pełne jest niespodzianek i o tym jest ta powieść. Również o tym, że każdy z nas ma prawo do drugiej szansy jeżeli żałuje błędów, które popełnił przed laty. Mnie ta książka zainteresowała i ciekawa byłam, jak potoczą się losy jej bohaterów. Przekonajcie się sami, jakie sekrety skrywa to tajemnicze zamczysko i kim jest przechadzająca się po podwórzu tytułowa dama z fontanny.

Książce patronuję medialnie.

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa książka. Czuć, że jest owiana tajemnicą. I do tego jeszcze wątki miłosne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, że zainteresowałam Cię tą publikacją

   Usuń
 2. Każdy zamek niesie z sobą jakąś tajemnicę:) Ten dreszczyk...uwielbiam zamki i opowieści o nich:)

  OdpowiedzUsuń