wtorek, 17 maja 2016

Ogród tajemnic Barbara Freethy
Trzeci tom wydany w serii o Zatoce Aniołów jest równie ciekawy, jak dwa poprzednie. Barbara Freethy stworzyła historię, która urzekła mnie i wciągnęła już od pierwszych stron. Lekki styl autorki, niezwykle interesująco przedstawione losy bohaterów, problemy, z jakimi zmaga się Charlotte, fascynująca zagadka doskonale wpleciona w fabułę, wszystko to sprawiło, że powieść przeczytałam w tempie ekspresowym.

Charlotte, główna bohaterka tej historii, nie do końca uporała się z demonami przeszłości. Ponadto nie potrafi samej sobie odpowiedzieć na pytanie, jak będzie wyglądała jej przyszłość. Kto będzie stał u jej boku, z kim będzie dzielić troski i radości życia codziennego? A może nie powinna z nikim się wiązać, tylko skupić się na pracy? Czy jej relacja z matką ulegnie zmianie na lepsze?

Dwóch mężczyzn jest nią naprawdę zainteresowanych. Czy wybierze któregoś z nich? Przystojnego policjanta czy pastora, który był jej pierwszą miłością, ale zranił ją głęboko, gdy była nastolatką?

Jakby tego było mało, ktoś okradł i ogłuszył żonę burmistrza, za którą Charlotte nie przepadała. Niestety podejrzenia padają właśnie na nią. Jak zakończy się ta niekomfortowa sytuacja? Czy prawda wyjdzie na jaw, a sprawiedliwość zwycięży? Czy bohaterka "Ogrodu tajemnic" dowiedzie swojej niewinności? I kto za tym wszystkim stoi?

Fascynująca to była lektura. Magiczne miejsce, jakim jest Zatoka Aniołów, sprawia, że nie chcemy go zbyt szybko opuszczać. Autorka opowiada bardzo ciekawie, kreuje swoich bohaterów w taki sposób, że od razu obdarzamy ich sympatią i kibicujemy im z całych sił. Trzymamy za nich kciuki. Dla mnie to była niezwykła przygoda i z wielką niecierpliwością czekam na moment, w którym powrócę do tego urokliwego miasteczka, w którym anioły pojawiają się, gdy ktoś ich naprawdę potrzebuje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz