niedziela, 5 czerwca 2016

Zabawa z kolorami malowanki Łamigłówki szukaj różnic recenzja
Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o trzech publikacjach, które z pewnością zainteresują dzieci. Dzięki nim nasze szkraby nie będą się nudzić, kreatywnie spędzą czas, a my i będziemy zadowoleni.Pierwsza z książeczek przeznaczona jest dla dziecka, które skończyło dwa latka. Nie będzie miało już problemów, by pokolorować obrazek, nawet jeżeli wyjedzie za linie, my, rodzice, i tak będziemy przecież zachwyceni, prawda? Małe rączki będą uczyły się kolorować, poznawać barwy, kształty. Dziecko poprzez zabawę będzie się mogło uczyć nowych rzeczy.
Kolorowanki nauczą naszego malucha cierpliwości.Zuzia od razu, instynktownie zrozumiała, że ma używać do pokolorowania obrazka takich barw, jakich użyto do konturów danego rysunku. Zwierzątka na obrazkach są przyjazne, miłe, uśmiechnięte i dziecko również ma dobry nastrój, gdy je koloruje.
Kolorowe cukiereczki, ogromny lizak! Same pyszności!A na upalny dzień smakowicie wyglądające lodowe specjały!Obrazków jest tak dużo, że moja Zuzia będzie je jeszcze kolorować przez długi, długi czas! Starczy ich na pewno na kilkanaście dni.

Zabawa kolorami dla dziecka co najmniej pięcioletniego:Tutaj mamy mniejsze elementy, bardziej szczegółowe obrazki. Dziecko uczy się wypełniać je, stara się nie wyjeżdżać poza wyznaczone linie, co nie zawsze mu się udaje. Najważniejsze jednak, że chce ćwiczyć i traktuje kolorowanie jako świetną zabawę.Krówka z kwiatkiem, przedmioty z nią związane, kura wysiadująca jajka, jabłuszka spadające z jabłoni, wszystkie ilustracje wywołują u dziecka ciekawość. Zaczyna ono zadawać pytania związane z ilustracjami, interesować się tym, czego wcześniej nie znało, z czym nie miało do czynienia.Książeczka jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Znajdziemy tu rysunek rycerza ze smokiem, ale także krasnoludka, cyrku, niemowlaka, dziewczynki z misiem. Będzie też wyspa z jednookim piratem, baletnica i wróżka.To publikacja naprawdę doskonale pasująca do wieku przedszkolnego, obrazki są dobrze dobrane.

Nawet dziecko, które nie posiada zdolności plastycznych, będzie wspaniale bawiło się kolorując obrazki, wyobrażając sobie, że jest księżniczką lub piratem, to świetna zabawa i kreatywnie spędzony czas.

Również starsze dziecko znajdzie coś dla siebie:Szukaj różnic, łamigłówki dla dziecka co najmniej ośmioletniego to także ciekawy pomysł na zorganizowanie czasu naszej latorośli. Mój dziewięcioletni syn, wspólnie z młodszą, sześcioletnią córką, doskonale bawili się, szukając różnic.Na każdym z dwóch obrazków trzeba znaleźć siedem różnic. Jakimi szczegółami różnią się rysunki? 


Na końcu znajdują się odpowiedzi. 


Każdą z tych trzech publikacji polecam, ponieważ przetestowałam je wspólnie z moimi dziećmi i jestem zadowolona z czasu, jaki spędziliśmy bawiąc się i ucząc jednocześnie. 

1 komentarz:

  1. Jak tylko będzie mi dane posiadać szkraba, z którym będę mogła spędza czas na takich własnie zabawach, to takie własnie rzeczy zagoszczą u mnie w domu. Mam nadzieję, że niedługo to nastąpi :):)

    OdpowiedzUsuń