poniedziałek, 6 czerwca 2016

Harry Potter i Kamień Filozoficzny J.K. Rowling
Harry Potter to nazwisko, które zna chyba każde dziecko i każdy rodzic. Przeczytałam wszystkie książki z serii o tym niezwykłym chłopcu i trochę martwiłam się, że mój synek jest jeszcze na te publikacje za mały. Nie potrafił skupić się, gdy próbowałam mu czytać historię tego wyjątkowego czarodzieja i właśnie wtedy pomyślałam, że cudownie byłoby, gdyby wydano przygody Harry'ego w wersji dla młodszych dzieci. I wreszcie trzymam w dłoniach coś takiego!Przede wszystkim muszę wspomnieć o tym, jak pięknie została wydana. Twarda oprawa, zakładka, przepiękne ilustracje, dzięki którym wyobraźnia dziecka zaczyna działać jeszcze bardziej kreatywnie.To opowieść o nieszczęśliwym, bardzo skromnym i samotnych chłopcu, którego rodzice osierocili, gdy był jeszcze bardzo mały. Teraz mieszka w pokoju pod schodami u wujostwa, które nie okazuje mu miłości, zrozumienia, traktuje go gorzej niż źle. Wszystko zmienia się, gdy Harry kończy jedenaście lat. Właśnie wtedy budzący swoją ogromną posturą postrach, ale w gruncie rzeczy dobroduszny Hagrid oznajmia mu, że jest... czarodziejem. I to nie byle jakim czarodziejem!Ta pasjonująca i wciągająca opowieść, pełna niebanalnych przygód spodobała się nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. Wzbogacona o niesztampowe ilustracje może przypaść do gustu również młodszym czytelnikom. To nie tylko historia pewnego chłopca, to powieść o wielkiej odwadze, potrzebie miłości, o wspaniałej, rzadko spotykanej przyjaźni. To książka, która uczy naszych dzieci wartości, o jakich w naszych czasach często się zapomina. Polecam ją z całego serca.
J.K. Rowling to autorka bestsellerowej serii o Harrym Potterze, która na całym świecie bije rekordy popularności. Sprzedała się w liczbie ponad 450 milionów egzemplarzy. Przetłumaczono ją na 78 języków. Na jej podstawie nakręcono równie popularne filmy. Wszystkie osiem części moje dzieci oglądały wielokrotnie i już cieszą się na myśl o tym, że niebawem znowu pojawią się w telewizji. Ja i mój mąż cieszymy się razem z nimi, bo nie ukrywam, że oglądamy je całą rodziną. Książki z serii o Harrym również czytaliśmy wielokrotnie, a teraz będzie miał szansę samodzielnie zapoznać się z pierwszym tomem również mój dziewięciolatek. 


J. K. Rowling za zasługi dla literatury dziecięcej została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego i francuską Legią Honorową. Ponadto otrzymała również literacką nagrodę Hansa Christiana Andersena.To wydanie zostało zilustrowane przez Jima Kaya, który jest laureatem Kate Greenaway Medal z roku 2012. To prestiżowa nagroda, którą przyznają bibliotekarze brytyjscy.Całość polecam zdecydowanie. To książka nie tylko przepięknie wydana, z bogatymi i ujmującymi ilustracjami, ale to również historia, dzięki której nawet te dzieci, które nie przepadają za czytaniem, zrozumieją, że literatura to wspaniała przygoda dostarczająca niezapomnianych emocji! Drodzy rodzice, kupcie ją swoim dzieciom lub wypożyczcie ją dla nich z biblioteki, bo naprawdę warto!
Nie zawiedziecie się na tej publikacji.


Na koniec jeszcze kilka niezwykłym rysunków, które są moim zdaniem doskonale dobrane i przypisane do fabuły. 


1 komentarz:

  1. Posiadam tę wersję "Harry'ego". Książka jest przepięknie wydana, a ilustracje są imponujące! Zakochałam się w tym wydaniu :)

    OdpowiedzUsuń