niedziela, 1 lipca 2018

Obca w świecie singli Krystyna Mirek

Powieść Krysi Mirek  ma przepiękną, urokliwą okładkę, która moim zdaniem kompletnie nie pasuje do treści. Oczami wyobraźni widziałam zupełnie inną bohaterkę, przebojową, pewną siebie singielkę, która doskonale radzi sobie w życiu. A o czym jest ta książka? 

To opowieść o Karolinie i Patryku, o Agnieszce i Jakubie. O zagubieniu i samotności w związku, o tym, że nie rozmawiamy ze sobą i nie potrafimy się porozumieć. Że nie szukamy sposobów na rozwiązanie naszych problemów, że uciekamy od odpowiedzialności, że boimy się wyzwań i zmian. Że w jednej chwili możemy stracić wiele, może nawet wszystko? 

To książka, która uczy nas podnoszenia się po upadku. Otrzepywania piachu z kolan i ocierania łez z oczu. Książka o tym, że każdy z nas ma prawo popełnić błąd i dalej żyć. Może lepiej, może pełniej, na pewno inaczej. 

"Obca w świecie singli" to dobra powieść obyczajowa. Krystyna Mirek już wielokrotnie udowodniła, że potrafi czytelnika poruszyć i ukazać prawdziwe emocje drzemiące w jej bohaterach, może dalekich od ideału , ale za to tak podobnych do nas, zwyczajnych ludzi. Autorka jest świetną obserwatorką otaczającego nas świata, potrafi pięknie ubrać ten świat w słowa i przekazać to, co ważne czytelnikom na kartach swoich powieści. Wzruszyć ich, oburzyć, zdenerwować, dać do myślenia, rozbawić i przypomnieć o ludzkich odruchach. Polecam! 


1 komentarz:

  1. Mnie z kolei od tej książki odrzuca właśnie przez okładkę, która w moim odczuciu jest bardzo nieudana. ;-) Dobrze, że chociaż treścią nadrabia.

    OdpowiedzUsuń