niedziela, 7 marca 2021

Dr Brian King Na luzie. Jak sobie radzić ze stresem i nie zamartwiać się na zapas

 Na luzie. Jak sobie radzić ze stresem i nie zamartwiać się na zapas

Autor: dr Brian King

ISBN: 978-83-66671-04-1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 138 x 208 mm
Stron: 280
Premiera: 13.01.2021
Cena detaliczna: 39,90 PLN

W tym błyskotliwym przewodniku po świecie stresu King, psycholog i komik, przedstawia praktyczne techniki radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i radzi, jak nauczyć swój mózg bardziej pozytywnego myślenia. W tym celu szczegółowo objaśnia zjawisko stresu, tłumaczy, czym on jest, skąd się bierze, a także jaki ma wpływ na cały organizm. Autor dogłębnie analizuje przyczyny i przejawy stresu w codziennym życiu, zwracając przy tym uwagę na źródła lęku, niepewności, negatywnego nastawienia i przyczyny tłumienia emocji. Pokazuje, jak wszystkie te zagadnienia łączą się w większą całość. Z tych rozważań dowiemy się, dlaczego negatywne emocje i stres prowadzą do zaburzeń lękowych, depresji, nadciśnienia, otyłości, uzależnień oraz wielu innych problemów zdrowotnych. Techniki Kinga pomagają zmienić w mózgu chemię, która wpływa na humor, wytrzymałość i odporność na stresujące sytuacje. Optymizm, poczucie wdzięczności i akceptacja nic nie kosztują, a mogą znacząco poprawić jakość życia. Ta wyjątkowa książka nie nuży suchym medycznym żargonem – znajdziesz w niej wiele zmieniających życie porad oraz zabarwionych humorem instrukcji, a także mnóstwo zabawnych, zapadających w pamięć anegdotek, dzięki którym nauczysz się, jak wrzucić na luz i nie zwariować w tym zmiennym, stresującym świecie.

Brian King jest z wykształcenia doktorem neurologii i psychologiem. Od dekady podróżuje po świecie jako komik i wykładowca. Za dnia prowadzi seminaria dla tysięcy słuchaczy z całego kraju, podczas których opowiada o psychologii pozytywnej, korzyściach zdrowotnych, jakie daje humor, i o zarządzaniu stresem. Nocami teorie przekuwa w praktykę, występując w klubach komediowych. Swoją przygodę ze stand-upem zaczął w 2009 roku w rejonie zatoki San Francisco i od tego czasu setki razy rozbawiał publiczność w różnych zakątkach świata. Ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Teksańskim, magisterskie na Uniwersytecie Nowoorleańskim, a następnie zrobił doktorat na Bowling Green State University. Jest autorem książki The Laughing Cure. Pochodzi z Nowego Jorku, a obecnie prowadzi życie w drodze, regularnie podróżując z partnerką Sarah oraz kilkuletnią córką.Co prawda jestem człowiekiem starającym się optymistycznie patrzeć na świat i nie szukać problemów na zapas, ale w moim potoczeniu, bliższym i dalszym, często pojawiają się ludzie, którym nad emocjami i nerwami trudno zapanować i przejmują się wszystkim. Dosłownie wszystkim. Łatwo się mówi, że trzeba się uspokoić, ważyć słowa, że wszystko będzie dobrze. Czasami takie rady przynoszą odwrotny skutek, wywołują dodatkową frustrację, zupełnie przecież niepotrzebną. Takie rady są niekiedy nie na miejscu, nie działają. Nie przynoszą skutków, jakich byś my oczekiwali. 

Sama często denerwuję się za bardzo. Czy to egzaminem, czy brakiem czasu. Próbuję się oczywiście uspokoić, głęboko oddychać, ale to nie zawsze pomaga. Albo pomaga tylko na chwilę. Myślę, że ta publikacja będzie idealna dla osób, które regularnie się zamartwiają. Przejmują tym, czego zmienić nie mogą, bo nie są w stanie. Tym, na co nie mają żadnego wpływu. Jeśli mieliby wpływ, przecież mogliby coś zmienić, ułatwić sobie życie, a nie utrudniać. Aby lepiej żyć, trzeba do problemu podejść racjonalnie. Na spokojnie. Zadać sobie pytanie, czy faktycznie coś nam zagraża? Czy naprawdę jesteśmy w trudniej sytuacji? A może wyolbrzymiamy problem, może to tylko nasza zbyt wybujała wyobraźnia podsuwa nam najczarniejsze scenariusze? 

Tego typu pytania kieruje do czytelnika dr Brian King. Tłumaczy nam, czym zamartwianie się może się dla nas skończyć. Nabawimy się nadciśnienia, będziemy cierpieć na migreny albo depresję. 

Warto podchodzić do wszystkiego z poczuciem humoru, dużo wypoczywać, poprawić jakość naszego życia. Wszystko jest w naszych rękach, zależy od nas samych. Warto pracować nad sobą. Przewartościować swoje życie. 

Brian King nie moralizuje, on w sposób zabawny, pomiędzy żartami, uczy nas myśleć o czymś innym niż tylko o kłopotach. Idź na spacer, pobiegaj, porozmawiaj z kimś bliskim, podpowiada. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz