piątek, 27 września 2013

Nowa książka Romy Ligockiej, zatytułowana "Wolna miłość".

Brał mnie już nastrój jesienny, smutno się robiło, miałam iść poczytać w spokoju, a tu taka wiadomość! Jejku! Jakże się cieszę!!! Moja ukochana pisarka, Roma Ligocka, autorka "Dziewczynki w czerwonym płaszczyku"! 24 października premiera najnowszej powieści "Wolna miłość". 

 Wolna miłość
Najnowsza książka Romy Ligockiej już 24 października!

IMG_1442.jpgNadzieja na miłość i lepsze jutro…
Romans na przekór metryce, zapomniane uroki codzienności  oraz sposoby na oswajanie i pokochanie siebie dzień po dniu to w skrócie najnowsza książka Romy Ligockiej. Autorka z dużą dozą sympatii podpatruje rzeczywistość wskazując najlepsze strony życia.
Miłość z natury swojej i istoty musi być wolna. Ale jak dać komuś miłość nie odbierając mu jednocześnie wolności? Jak kochać dojrzale? Tym, którzy sądzą, że z pierwszą zmarszczką maleje nasze prawo do erotyki, bo może natura tak chce, powiem tylko, że skoro w wielu dziedzinach kpimy sobie z natury – zmieniamy ją i poprawiamy – to dlaczego nie w tej? Miłość. Starość – przyjaciółki czy rywalki? A może obie są w nas jednocześnie?

Ja dzisiejsza, nie jestem już tą wczorajszą i nawet jej sobie nie przypominam. Wokół nas przecież nieustannie zmienia się świat i my się w nim zmieniamy.
Dlatego proszę Państwa: dziś w nocy przestawiamy zegary: niech biją już tylko w naszym własnym rytmie – w rytmie naszych serc.

Roma Ligocka
Fot. Paweł Piotrowski

Roma Ligocka – malarka i pisarka. Jej książki: Dziewczynka w czerwonym płaszczyku, Kobieta w podróży oraz Tylko ja sama są bestsellerami, nie tylko w Polsce ale i w Europie. Wielokrotnie nagradzana, przez wiele lat pracowała jako kostiumolog i scenograf w licznych europejskich teatrach, operach, także w filmie i telewizji. Jest też uznaną malarką- jej prace można spotkać w wielu kolekcjach na całym świecie. W Wydawnictwie Literackim ukazały się trzy tomy felietonów autorki: Znajoma z lustra, Wszystko z miłości oraz Czułość i obojętność, a także Róża. Obrazy i słowa- album prezentujący jej malarstwo. Felietony Romy Ligockiej co miesiąc można przeczytać w miesięczniku „Pani”.


6 komentarzy:

 1. O, to coś dla mnie:) Bardzo lubię tę autorkę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. I ja zaczytuję się w jej pozycjach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że nie tylko ja zaczęłam cieszyć się! :) Mam nadzieję, że "Wolna miłość" trafi w moje ręce.

  OdpowiedzUsuń
 4. to super, czekam na premierę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki, choć mam jej jedną pozycję na półkach. Dziękuję za przypomnienie :) Po jej lekturze, być może skuszę się na książkę prezentowaną przez Ciebie :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń