sobota, 3 maja 2014

Wyprawa do dżungli. Gra planszowa dla dzieci, recenzja.


Gra Wyprawa do dżungli bardzo podoba się moim dzieciom. Autorem jej jest Piotr Siła, ilustracje wykonał Maciej Szymanowicz. Przeznaczona jest dla dwóch, trzech lub czterech osób, w wieku od 6 lat, do 106. Moja Zuzia ma w tej chwili trzy i pół roku i też w nią gra, więc można te zasady troszkę "nagiąć". Co wchodzi w skład tej gry? Mamy 16 kart skarbów, 16 kart mapy, 27 żetonów punktów i znacznik gracza, który rozpoczyna zabawę.

Zaczynamy od potasowania kart skarbów, które następnie układamy na środku stołu obrazkami do góry. Warto zapamiętać jak największą ilość kart, dlatego należy im się przyjrzeć. W kolejnym kroku odwracamy wszystkie karty obrazkami do dołu.
Karty mapy również powinniśmy potasować, a następnie rozdać po cztery karty każdemu z graczy. Jeżeli grają dwie lub trzy osoby resztę kart odkładamy na bok, nie zaglądając, co się na nich znajduje. 
Grę rozpoczyna najmłodszy uczestnik zabawy. To on dostaje znacznik gracza rozpoczynającego. Żetony punktów kładziemy z boku stolika. 
Cel gry.
Uczestnicy gry wyruszają na wyprawę do dżungli śladami starożytnej cywilizacji. Wybrałam tę grę dla mojego prawie siedmioletniego syna Kamila i zdaje się, że był to strzał w dziesiątkę, ponieważ jest nią zachwycony. Uwielbia filmy, w których bohaterowie żądni przygód szukają skarbów, ale też właśnie śladów dawnych cywilizacji. Tutaj podążamy tropem Majów, a za odnalezione skarby zdobywamy punkty. Wygrywa ta osoba, która zdobędzie owych punktów najwięcej. 

Rundy są cztery. W każdej z nich mamy do dyspozycji cztery karty mapy.  Każdy z etapów zaczyna osoba, która jest posiadaczem znacznika gracza rozpoczynającego. Dalej postępujemy zgodnie z zasadami, które jasno zostały określone i opisane w instrukcji.

Gra jest przede wszystkim w przystępnej cenie, ale nie oznacza to wcale, że została byle jak wykonana. Kartonik, w którym znajduje się gra jest solidny, kolorowy i przyciąga wzrok. Gra jest dopracowana w każdym szczególe, nie pozwala w żadnym momencie na nudę. Dla dzieci w wieku mojego synka jest idealna. Polecam. 

Wszystkie gry można kupić w promocyjnej cenie na tej stronie:

1 komentarz: