środa, 18 marca 2015

Siedem pytań do pisarza. Katarzyna Enerlich.

Katarzyna Enerlich prowadzi blog: http://prowincjapelnamarzen.blog.pl/, na którym opowiada o sobie, swoich książkach, spotkaniach z czytelnikami. To tam możecie znaleźć Jej przemyślenia, refleksje na temat życia, aktualnych tematów poruszanych w mediach.

Już dzisiaj zapraszam Was do zapoznania się z kolejną publikacją autorki, która na rynku wydawniczym pojawi się w połowie tego roku.

A takimi słowami polecałam "Prowincję pełną snów" na okładce:

Katarzyna Enerlich jest pisarką niezwykłą, ponieważ ona nie opowiada, ona czaruje słowem. Dzięki jej powieściom stajemy się bardziej wrażliwi, pełni empatii, współczucia dla innych. Zaczynamy dostrzegać piękne kolory i drobne radości, to, co powinno być w naszym życiu najważniejsze, uczymy się wybaczać, rozumieć postępowanie innych ludzi. Przestajemy się wstydzić własnych emocji, jak też tego, że mieszkamy w małych społecznościach i jesteśmy przywiązani do naszej prowincji. Autorka pięknie o niej opowiada w wielotomowej serii, jej słowa są magiczne: pełne czarów, szeptów, smaków, marzeń, gwiazd, słońca. Opowieści Enerlich urzekają nas, wciągają, relaksują, ale też nie pozwalają zapomnieć, że życie nie jest bajką.KONKURS:
Siedem pytań do pisarza. 
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj, 18 marca i potrwa do 25 marca, do godziny 23:00. 
2. Każdy z Was może zadać autorce jedno pytanie, należy wpisać je w komentarzu pod tym postem, wraz z adresem e-mail. 
3. Spośród wszystkich pytań wybranych zostanie SIEDEM, na które pisarka odpowie na moim blogu. 
4. Jedno, najciekawsze pytanie zostanie nagrodzone egzemplarzem powieści. 16 komentarzy:

 1. Dobry wieczor Pani Kasiu !
  Na innej stronie bralem udzial w konkursie , w ktorym mozna bylo wygrac Pani ksiazke PROWINCJA PELNYCH SNOW i tam zadaniem konkursowym bylo opowiedziec swoj najjjjjjjj sen , moja odpowiedz niestety nie wygrala . Nie jestem zlosliwy ale w odwecie mam takie pytanie : Czy do napisania PROWINCJII PELNYCH SNOW zainspirowal Paniom sen -ten najpiekniejszy sen ? Jezeli nawet to nie byl sen prosze opowiedziec o Pani snie , ktory utkwil Pani w pamieci i byl dla Pani tym najjjjjj ?
  Bede wdzieczny za odpowiedz , pozdrawiam :-)
  piaseckiwodek@gmail.com

  Lubie na fb jako Wlodek Piasecki .

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Katarzyno, czy mieszka Pani na takiej prowincji pełnej snów
  czy raczej to marzenie o niej?:)
  iwona067@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak przekonałby Pani ludzi do osiedlenia się na prowincji?
  ewaudala77@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy jest książka po przeczytaniu, której postanowiłaś zmienić coś w swoim życiu?

  OdpowiedzUsuń
 6. W Pani książkach nie zawsze wszystko jest pięknie, szczęśliwie, sielankowe. Sporo jest w nich wątków o przemijaniu, miłości, która nie zawsze jest łatwa. Jakie wątki pisze się Pani łatwiej, te smutne, ciężkie czy te sielskie, szczęśliwe?

  Pozdrawiam ciepło :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Sprzątasz , gotujesz , dosmaczasz ,delektujesz,roślinki pielęgnujesz ,miłość ,nie omijasz ,eksperymentujesz smakiem życie ,,, zawsze czy zawsze myślisz o zdaniach ,nowych ,do swoich Prowincji ,,,które okazały się świetnym pomysłem na życie nie tylko Twoje ,ale wielu czytelników Kasiu droga ... Krysia z Wrocka .

  OdpowiedzUsuń
 8. Witaj Kasiu :) Wyobraź sobie, że trafiasz do zespołu szkół i musisz przeprowadzić lekcje języka polskiego w klasie V szkoły podstawowej i klasie II gimnazjum. Jakie tematy byś poruszyła? O jakich lekturach rozmawiała z uczniami?
  Pozdrawiam z sąsiedniej Prowincji
  Marta
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Uważa Pani, że ludzie powinni dzielić się na różne warstwy społeczeństwa? Czy bycie biednym oznacza bycie gorszym?

  Pozdrawiam

  kudlata-89@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakie to uczucie kiedy pisze się ostatnie zdania powieści,
  czy w tym momencie nie przychodzi myśl , że mogłam to zakończyć inaczej ?
  Pozdrawiam
  E- mail ania. glod@amorki. pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Wyobraź sobie, że na jeden dzień masz się przemienić w dowolne zwierzę. Jakie zwierzę wybierasz i dlaczego?

  Pozdrawiam

  sensei-bud@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Jest Pani dobrą czarodziejką, ale zna Pani już świat i wie, że skoro jest dobro, to musi być i zło. Okrywamy się zasłoną, prze, którą nie możemy dojrzeć tego, co nie przyjemne dla oczu. Poszukujemy dróg, które pomogą nam zgubić ścigających nas wrogów. Ciągła walka między dobrem i złem. Ciągle nadzieje, naiwność i spod czarnych chmur wyłania się tajemnicza postać. Jest to krucha osoba, właśnie osiągnęła pełnoletność, widzi świat tylko w czarnych barwach. Teraz ruch należy do Pani. Ona trzyma w rękach ostrze. Żałośnie patrzy w Niebo i błaga Je, by ją pochłonęło. Jak Pani ją wyleczy?
  Ania_0970@wp.pl

  http://onlybyme7.blogspot.com/2015/03/my-way_20.html

  OdpowiedzUsuń
 13. Wydaje mi się, że każdy pisarz marzy o tym, aby jego książki się spodobały, aby trafiły do serca czytelników, którzy z niecierpliwością będą czekać na kolejne powieści. Jak się Pani czuje na spotkaniach autorskich - stresuje się Pani, cieszy, czy jakieś wydarzenie/ czyjeś słowa szczególnie zapadły Pani w pamięci?

  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Co czytała pani jako nastolatka?
  marekudala@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy czuje się Pani spełniona jako pisarka?
  Czy jednak czasami gdzieś w podświadomości błąka się myśl, że można było inaczej? (niekoniecznie lepiej ale inaczej) Inaczej coś ująć inaczej ubrać w słowa?
  I ogólnie rzecz ujmując jak Pani spogląda wstecz na swoje dokonania pisarskie to co Pani czuje?

  Pozdrawiam
  gosia.h-m@o2.pl

  OdpowiedzUsuń