czwartek, 10 października 2013

Co nowego w wydawnictwie Dreams?

Po pierwsze
Nie znam co prawda, ani pierwszej, ani drugiej książeczki z tej serii, ale wydaje mi się, że właśnie takie pozycje mogą pomóc wyjaśnić dziecku wszelkie tematy religijne.
Tak wygląda część pierwsza:
a tak druga:
Dziadzio Józef żył naprawdę.
Mieszkał w domaradzkiej wsi Poręby, w drewnianym domku pokrytym starą ceglaną dachówką. To właśnie tu, z dala od miejskiego zgiełku, schodziły się nie tylko jego wnuki, ale całe gromady dzieciaków, by posłuchać ciepłych biblijnych opowieści. Książka zawiera opowiadania: Synowie Jakuba, Stworzenie świata, Siła Samsona.

Opis zaczerpnięty ze strony wydawnictwa DREAMS: http://dreamswydawnictwo.pl/dla-dzieci/opowiesci-biblijne-dziadzia-jozefa-i,produkt35/.

Ponadto druga część "Dotyku" niebawem będzie dostępna.
Tak wygląda część pierwsza:

Pierwsza tom serii Denazen
Pewnego dnia tajemniczy chłopak po upadku z nadrzecznego wału ląduje u stóp Deznee Cross, szalonej 17-letniej miłośniczki mocnych wrażeń. Dziewczyna uznaje to za świetną okazję, żeby wkurzyć ojca i sprowadza błękitnookiego przystojniaka do domu.
Jednak nie wszystko jest z nim w porządku. Kale zachowuje się na tyle dziwnie, że nawet Deznee zaczyna coś podejrzewać. Okazuje się, że chłopak był więziony przez Denazen Corporation, organizację, która wykorzystuje ludzi o specjalnych umiejętnościach jako broń. A umiejętności Kale'a są wyjątkowo niebezpieczne – jego dotyk zabija...

Druga część bestsellerowego „Dotyku” Jus Accardo.
Szóstka ocaliła życie Kale’a, lecz nie obyło się bez konsekwencji. Wymiana. Coś za coś. Życie za życie. Dez nigdy nie przypuszczałaby, że utraci osobę, której oddałaby wszystko. Jakby tego było mało, jej odporność na śmiertelny dotyk Kale’a słabnie. 
Kiedy Dez i Kale wyszli cało z Sumrun, ojciec dziewczyny stracił nie tylko najpotężniejszą broń, ale i ważny element projektu Supremacji. Zmuszony przez Denazen do odwrócenia sytuacji, doprowadza do zatrucia córki i pozostawia jej wybór: albo umrze, albo odda się w ręce Denazen w zamian za antidotum. Dez nie chce skończyć w kostnicy, ale też nie może stracić ukochanego. Próbuje znaleźć rozwiązanie i utrzymać w tajemnicy fakt działania trucizny. Jednak kiedy zostaje zaatakowana przez organizację ojca, dochodzi do wniosku, że w kręgu znajomych czai się zdrajca.
Poświęcenie, niedotrzymane sekrety i tajemnice. Dez będzie musiała postawić wszystko na jedną kartę, jeżeli chce znaleźć winowajcę – zanim skończą za kratami Denazen albo, co gorsza, zapłacą życiem...
I ostatnia już seria, o której chciałam wspomnieć: 
Czwarta część niezwykłej serii Rodzina Pompadauz pełnej wyjątkowego humoru, niezwykłych bohaterów i niezapomnianych przygód.
Wielkie nieba! Kasmiranda, Jonni, Melusine i cesarzowa Ingeborg są całkowicie zbici z tropu: wygląda na to, że z wesoło-smutnego pożegnania z przyszłością nici. Pozbawiony skrupułów szantażysta zagraża należącej do ojca Milforda fabryce kiełbasy i planuje zalanie całego miasta Rippelpolde musztardową lawiną! Czy przyjaciołom uda się wyjść z opresji bez szwanku i pokonać szantażystę za pomocą serdelkowego łóżka Milforda?
 Wszystkie nowości pojawią się 24 października. Sama nie wiem, która seria ciekawi mnie bardziej, moje dzieci zapewne zainteresowałaby Rodzina Pompadauz, albo Opowieści biblijne dziadzia Józefa, mnie seria Denazen. A Wy? Czekacie na któryś z tych tytułów z niecierpliwością?


Wszystkie wymienione tytuły będą miały swoja premierę 24 października na Targach Książki w Krakowie, stoisko B 92.

A jeszcze dobra wiadomość dla recenzentów, wydawnictwo poszukuje kolejnych 20 osób, tutaj: http://dreamswydawnictwo.pl/oferta/recenzenci/ więcej informacji na ten temat. Powodzenia! 


4 komentarze: