poniedziałek, 28 października 2013

Genialna koza książka dla dzieci

Genialna koza to pierwsza z trzech książeczek kartonowych, o których chciałabym dzisiaj napisać. Trwałe strony na pewno nie zostaną zniszczone czy podarte przez małe rączki, a treść spodoba się zarówno trzylatkowi, jak i starszemu dziecku, wypróbowałam na swoich szkrabach! Zuzia zachwycona jest zarówno treścią, jak i kolorowymi ilustracjami. Tekstu nie jest ani za dużo, ani za mało, idealnie, jak dla malucha, który dopiero zaznajamia się ze światem literatury.
Moja trzylatka właśnie zobaczyła zdjęcie okładki i stwierdziła: "O, to jest moja książka!", ale to tak na marginesie. 

Genialna koza faktycznie okazuje się inteligentnym i rozsądnym zwierzęciem, które w obliczu zagrożenia zachowuje zimną krew i próbuje ratować swoją rodzinę. Bajka uczy, że dobro zwycięża, że trzeba wierzyć w zwycięstwo i nie poddawać się bez walki.
Biedny pasterz nie jest w stanie utrzymać stada kóz, decyduje się zatem na sprzedanie ich. Dwie z całej grupy na szczęście dla nich uciekają, kiedy właściciel prowadzi je do rzeźni, w ten sposób uda im się przeżyć. Tylko na jak długo? Wygląda na to, że tak, że nie zginą, ponieważ nie grozi im żadne niebezpieczeństwo, znajdują duże drzewo, z otworem w pniu, w którym się osiedlają. W nowym domu wkrótce pojawiają się kolejne kózki, potomstwo naszej pary. Sielanka trwa do czasu, aż pojawi się tygrys, groźny i głodny! Czy genialna koza wpadnie szybko na świetny pomysł, który ocali całą rodzinę? Czy to będzie koniec ich kłopotów, czy zaledwie ich początek?

Książeczkę czyta się szybko, dziecko może własnoręcznie przewracać poszczególne strony, ponieważ są z kartonu, niezwykle estetycznie wykonane i trwałe. Obrazki pobudzają wyobraźnię, a tekst skłania dziecko do zadawania pytań, do myślenia. Genialna koza to tytuł, który warto przeczytać.
O! Zuzia już zabrała książeczkę i samodzielnie próbuje opowiadać jej treść! Wygląda to zabawnie i naprawdę cieszy, jestem dumna, że moje najmłodsze dziecko już obcuje z literaturą!

3 komentarze:

  1. Nie słyszałam o tym wydawnictwie, lecz powyższe książeczki są świetne!

    OdpowiedzUsuń
  2. świetna książeczka :) też jestem dumna z Twojej najmłodszej, ktoś z kolejnego pokolenia musi intelektualnie ratować ten świat :))

    OdpowiedzUsuń