niedziela, 27 października 2013

Recenzja gry planszowej: GRANNA LOCH NESS Walter Obert

Wszyscy w naszej rodzinie uwielbiamy gry planszowe, choć bardzo ubolewamy nad tym, że nie mamy zbyt wiele czasu, by w nie pograć. Siadamy wszyscy, by w ten sposób umilić sobie i dzieciom czas zazwyczaj w niedzielne, deszczowe i ponure popołudnia. Sprzyja ku temu okres jesienno-zimowy, a więc niebawem znowu zaczniemy wspólnie grać! Może nawet dzisiaj?

Chciałabym polecić wszystkim dzieciom i rodzicom kolejną grę planszową, która została stworzona przez Waltera Oberta, ilustracje i opracowanie graficzne należą do Piotra Sochy. Wyprodukowana została przez firmę Granna, znaną od wielu już lat i ceniona na rynku gier planszowych. Muszę przyznać, że świetne wykonanie gier zaskakuje mnie za każdym razem, są dopracowane, kolorowe, wyglądają pięknie i zachęcają do tego, by w nie grać.

Zawartość pudełka to 1 plansza, jedna dwunastościenna kostka, 32 kartoniki ze zdjęciami potwora Nessie, jeden woreczek, 12 figurek fotografów: 3 żółte, 3 czerwone, 2 niebieskie, 2 czarne i 2 zielone, jedna figurka potwora z Loch Ness, która składa się z trzech części: głowy, korpusu i ogona.

To gra planszowa przeznaczona dla dwóch, trzech, czterech lub pięciu osób, w wieku powyżej czterech lat.
Gra moim zdaniem jest doskonale wykonana, świetnie się prezentuje, jest ciekawa i niebanalna. Znajdujemy się w mrocznych, ponurych szkockich okolicach, na terenach jeziora Loch Ness, w którego głębinach żyje niesamowity potwór, zwany pieszczotliwie Nessie. Jeżeli wierzyć legendom, bo niestety bardzo trudno go wypatrzyć, a tym bardziej zrobić mu zdjęcie. Próbują go dostrzec tłumy turystów, badaczy, naukowców z różnych zakątków świata, fotografów, każdy z nadzieją, że to właśnie jemu uda się sfotografować tajemniczego stwora!


W naszej grze każdy z graczy staje się fotografem, jego zadaniem jest zrobienie najlepszego zdjęcia Nessie, musi czatować przy brzegu, znaleźć najdoskonalsze miejsce, do wykonania idealnej fotografii. Wśród niewyraźnych, poruszonych, prześwietlonych zdjęć znajdzie się czasem jakaś perełka – udane zdjęcie POTWORA Z LOCH NESS.
Ten, kto zrobi najwięcej dobrych zdjęć – wygrywa!


Z grą można miło spędzić czas,  wesoło się bawiąc i próbując wykonać najpiękniejsze zdjęcie, na którym widać wyraźnie jakiś fragment Nessie. Figurka potwora z Loch Ness w trzech kawałkach, jest naprawdę dobrze wykonana. Graliśmy już kilka razy w tę grę i za każdym razem odkrywaliśmy coś nowego, równie interesującego, ciekawego. Grę polecam i zachęcam do zapoznania się z nią!

A tutaj inne recenzje gier, które testowaliśmy:

Grzybobranie: http://asymaka.blogspot.com/2013/07/recenzja-gry-planszowej-dla-dzieci.html
Już czytam: http://asymaka.blogspot.com/2013/05/juz-czytam-moja-pierwsza-recenzja-gry.html

Już niedługo kolejna recenzja gry - tym razem Superfarmer! 


Chciałam jeszcze pochwalić się piękną czerwoną różyczką z klocków, wykonaną przez mojego synka Kamila. To jego własny pomysł!


3 komentarze:

  1. Świetna gra, z tego co wyczytałam idealna na zabawę z dziećmi, ale w sumie sama bym pograła :)

    OdpowiedzUsuń
  2. sama bym zagrała w taką grę :) Ale różyczka jest piękna, niesamowity pomysł miał Kamil :)

    OdpowiedzUsuń