czwartek, 5 grudnia 2013

Seria Czytam sobie wydawnictwa Egmont we współpracy z McDonald's.

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć rodzicom o fantastycznej serii dla dzieci dopiero poznających świat literek. Mój Kamil ma 6 lat i jest to najwyższy już czas, by nauczyć go czytać. Z tego względu z jeszcze większą niż wcześniej uwagą przyjrzałam się kolekcji CZYTAM SOBIE. Mamy tu trzy poziomy trudności, a kilka książeczek pojawiło się w listopadzie w sieci McDonald's. Uważam, że to doskonały pomysł, szczególnie teraz, gdy dzieci tak niewiele czytają, uważają książkę za przeżytek i wolą grać w gry komputerowe. Świat przedstawiony w różnego rodzaju powieściach dla dzieci wcale nie musi nudzić. Zaskakuje, budzi zainteresowanie, rozśmiesza i ciekawi. To rewelacyjny pomysł na spędzenie czasu, poznanie nowych miejsc, przeżycie niezwykłych przygód. Dziecko uczy się czytać i mówić poprawnie, poznaje nowe słownictwo. Książka pobudza wyobraźnię, rozwija, bawi.

Czytać możemy wszędzie, zarówno w domu, w parku, czy szkole, w bibliotece, a teraz i...

w McDonald's!

Akcja przygotowana jest we współpracy z Biblioteką Narodową i Egmontem. W restauracjach pojawiły się te kolorowe i zabawne książeczki dokładnie 6 listopada. Mamy trzy etapy:
1. Składam słowa
2. Składam zdania
3. Połykam strony.


Moje sześcioletnie dziecko jak dotąd próbuje opanować pierwszy etap, co wcale do łatwych i prostych nie należy, ale warto oswajać szkraba z literaturą, od najmłodszych już lat.

Już wcześniej wraz z dziećmi poznałam serię Czytam sobie.
Koc Trolla Alojzego i Sekret ponurego zamku: http://asymaka.blogspot.com/2013/04/koc-trolla-alojzego-tekst-zofia.html i Walizkę pana Hanumana: http://asymaka.blogspot.com/2013/04/walizka-pana-hanumana-tekst-rafa-witek.html, jak też http://asymaka.blogspot.com/2013/04/grzegorz-kasdepke-kto-zamawia-koszmarna.html.

Tym razem mam do zrecenzowania kilka nowych książeczek z tej serii. Przedwczoraj przed snem czytałam dzieciom "Pokój niegościnny" Grzegorza Kasdepke. Tutaj więcej o tej historii: http://www.mcdonalds.pl/czytam-sobie/#page/24. Niebawem u mnie na blogu recenzja. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz