środa, 12 marca 2014

Klinika pod Boliłapką. Pierrota bolą kopytka. Liliana Fabisińska.

Niezwykłe miejsce, gdzie do chorego zwierzaka podchodzi się z sercem. Druga z serii książeczek, jaką miałam przyjemność czytać. Tym razem dolega coś konikowi. W tej opowieści poznajemy Melę, która uwielbia te piękne i dostojne czworonogi. Nie stać jej na lekcje konne, dlatego pomaga w stadninie, by w zamian jeździć na ukochanym kucyku Pierrocie. Zajmuje się nim, jak tylko potrafi najlepiej. Gdy po raz pierwszy po zimie wyprowadza swojego ulubieńca na pastwisko, nie ma pojęcia, że konik nie powinien jeść trawy w nadmiarze. Skutkiem zachłanności Pierrot zaczyna gorzej się czuć, ale na szczęście na miejscu jest doktor Magda i jej urocze bliźniaki. Co dolega konikowi i jakim sposobem uda się go wyleczyć? Tego musicie dowiedzieć się z książeczki.
Zachęcam rodziców do zwrócenia uwagi na ową serię, ponieważ autorka tworzyła ją korzystając z fachowej pomocy lekarza weterynarii, Agaty Kamionki-Flak. Wszystko jest ciekawie opisane, przystępnym językiem.
Całość czyta się szybko, jest zabawnie, interesująco, można się nie tylko dobrze bawić, ale też posiąść wiedzę na temat chorób, jakie przyczepiają się czasem do naszych czworonożnych przyjaciół. Polecam jak najbardziej, szczególnie dzieciom kochającym zwierzęta, ale też tym, które mają zamiar przeżyć niebanalną przygodę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz