niedziela, 16 marca 2014

Małgorzata Rogala "Kiedyś Cię odnajdę" premiera: 2.04.2014Małgorzata Rogala "Kiedyś Cię odnajdę" recenzja

Małgorzata Rogala debiutowała dwa lata temu powieścią zatytułowaną „To, co najważniejsze”. Była to historia trochę bajkowa, romantyczna. Raczej mało realna, dlatego zdziwiłam się bardzo, gdy zaczęłam czytać drugą propozycję literacką autorki. Myślałam, że wiem, czego mogę się spodziewać, że będzie to po prostu typowo kobieca proza, idealna na spokojne spędzenie popołudnia. Książka w sam raz na relaks przy kawie i ciastku. A tu kompletne zaskoczenie! Dużo bardziej emocjonująco, zajmująco i ciekawie niż przy pierwszej powieści! Historia porwała mnie od pierwszych stron i zadziwiła wielokrotnie. Widać było, że autorka nie spoczęła na laurach i postanowiła zrobić wszystko, by zainteresować czytelnika  swoją nową powieścią. Tym razem poznaliśmy inne oblicze pisarki, pokazała swoją drugą literacką twarz. Moim skromnym zdaniem, o wiele bardziej ciekawą i  intrygującą. Tajemnica, mnóstwo niedomówień, poszlak, morderstwa, które wydarzyły się na przestrzeni wielu lat, traumatyczne przeżycia dorastającej młodej kobiety, w tej książce dzieje się bardzo dużo i nie sposób się od niej oderwać. Jak również szybko o niej zapomnieć.
Główna bohaterka to Weronika, która straciła przed laty matkę. Teraz musi zmierzyć się z tragiczną śmiercią przyjaciółki. Obie zbrodnie zdają się być zaskakująco do siebie podobne, wkrótce zresztą okazuje się, że w ten sam sposób zginęły i inne kobiety. Osobnika, który byłby zdolny do odebrania życia szukamy w gronie znajomych ostatniej ofiary. Przyjaciółka Weroniki była też jej współlokatorką, znały się bardzo dobrze i ufały sobie bezgranicznie, a jednak okazuje się, że Olga miała przed koleżanką ze studiów sekrety. Nika postanawia sama rozwiązać zagadkę, zatrudnia się więc w szkole, w której pracowała zamordowana. Ma przeczucie, że to ktoś z tego środowiska. Czy uda jej się dowiedzieć, kto jest mordercą nie tylko Olgi, ale i jej mamy? Czy zdoła uniknąć zagrożenia, ocali życie swoje, jak też innych kobiet?
Trzymający w napięciu i naprawdę ciekawie skonstruowany kryminał, niepozbawiony ważnych wątków pobocznych. Jest i miłość, i problemy, z jakimi borykają się dzieci w wieku szkolnym, i kłopoty na linii rodzice-nauczyciele. Autorka przemyca w tej powieści wiele aktualnych i istotnych tematów, których nie powinniśmy bagatelizować i omijać szerokim łukiem. To książka, którą trzeba przeczytać, by zrozumieć, jak duży wpływ na wychowanie dziecka mają rodzice czy opiekunowie. Młody człowiek chłonie wszystko jak gąbka i  naprawdę warto zastanowić się, jaki przykład mu dajemy swoim zachowaniem, swoją postawą.
„Kiedyś Cię odnajdę” to powieść, na którą jak najbardziej powinniśmy zwrócić uwagę. Czyta się ją szybko, historia wciąga, fascynuje, a autorka wywodzi nas w pole wielokrotnie. Gdy już wydaje nam się, że odkryliśmy prawdę, okazuje się, że jednak nie tędy droga i musimy zawrócić z błędnie obranej ścieżyny. Polecam naprawdę gorąco.

 premiera: 2.04.2014 Wydawnictwo Replika

NIEBAWEM TA KSIĄŻKA BĘDZIE DO WYGRANIA NA MOIM BLOGU. ZAPRASZAM :))))

8 komentarzy:

 1. Zapowiada się świetna książka, chętnie ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic dodać, nic ująć. Świetna powieść ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, że obie mamy podobne zdanie na jej temat :)

   Usuń
 3. Jak najbardziej mnie zaciekawiłaś! :3
  Chętnie sięgnę po tą pozycję gdyż jest bardzo interesująca! :)
  Zapraszam w wolnej chwili do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, że zainteresowałam, książka naprawdę warta uwagi :)

   Usuń
 4. Pytanie brzmi: kiedy ja tę książkę odnajdę? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wiem, sama już nie wiem, kiedy uda mi się te wszystkie piękne historie poznać

   Usuń