środa, 17 września 2014

Zapowiedzi.

Dzisiaj będą dwie zapowiedzi na moim blogu. Oczywiście jest o wiele więcej ciekawych książek, które chciałabym przeczytać, ale akurat te dwie niebawem do mnie dotrą, dlatego chcę Wam o nich wspomnieć.

Nowa marka Wydawnictwa Poznańskiego-Czwarta Strona proponuje:

Data premiery: 08.10.2014 

Wyobraź sobie, że w twoim życiu pojawia się dobra wróżka, która zna wszystkie twoje niespełnione marzenia, lęki i troski. I nie spocznie dopóki nie zaczniesz uśmiechać się do siebie w lustrze. Brzmi nierealnie?
Sonia Gustavson nigdy nie była zwykłą kobietą, niezwykły był też jej testament. Jej przyjaciółki są zaskoczone zarówno jej niespodziewaną śmiercią, jak i ostatnią wolą. Czy zaryzykują i wyruszą w podróż po marzenia? Susanne, Rebeca i Maggan prowadziły dotąd spokojne życie w Sztokholmie, jednak Sonia miała co do nich zupełnie inne plany. Wykwintna restauracja w Paryżu, luksusowy hotel w Londynie i malowniczy dom na Majorce to miejsca, które po śmierci przyjaciółki stają się ich codziennością. Na kobiety czeka również miliardowy spadek, jednak najpierw muszą wykonać niełatwe zadania, które na zawsze odmienią ich życie.
Trzy kobiety, trzy różne charaktery i trzy wyjątkowe miejsca w Europie, w ciepłej i przezabawnej opowieści.


I druga książka: 

Data premiery: 24 września 2014
Napisany do amerykańskiego pisarza list, w którym Eve zachwyca się wyjątkowo plastycznie oddaną przez niego sceną kulinarną, staje się początkiem znajomości, która powoli przemieni życie ich obojga.
Eve jest po czterdziestce, jej mąż mieszka z drugą żoną, córka wyprowadziła się do Londynu. Z kolei Jackson, który wydał już kilka powieści i ma grono swoich wiernych czytelników, czuje, że w jego własnym życiu wciąż wieje pustką. Oboje mają to samo hobby: gotowanie. Pasja do odkrywania smaków i aromatów ich zbliża, ale życie otwiera przed nimi więcej niespodzianek.
Pełne realizmu i ciepła postacie, narracja wolna od płaskiego sentymentalizmu, życie płynące w rytmie słodko-gorzkich rocznic i rodzinnych wydarzeń – książka, którą smakuje się z przyjemnością, bez fastfoodowego pośpiechu, z uśmiechem, refleksją, nutą optymizmu i palącym zaciekawieniem.
4 komentarze:

  1. Ciekawe zapowiedzi, szczególnie ,,Ostatnia wola Sonji". Czekam na premiery :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O tej pierwszej już słyszałam, chyba mam ochotę ja przeczytać. Ba, na pewno mam!

    OdpowiedzUsuń