środa, 17 września 2014

Z cyklu Siedem pytań do pisarza: Małgorzata Warda, konkurs, do wygrania Miasto z lodu
Małgorzata Warda porusza w swoich książkach tematy trudne. Pierwszą powieścią czytaną przeze mnie tej autorki była "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele". Uznałam ją za najlepszą historię, jaką poznałam w 2012 roku. Po niej zagłębiłam się w lekturze "Jak oddech", a niedawno sięgnęłam po "Miasto z lodu", najnowszą propozycję literacką Wardy.
Moja recenzja: http://asymaka.blogspot.com/2014/09/miasto-z-lodu-magorzata-warda-recenzja.html

Gdybyście chcieli wygrać egzemplarz "Miasta z lodu" wystarczy pod tym postem zostawić komentarz z niebanalnym pytaniem do pisarki. A teraz szczegóły :)))


SIEDEM PYTAŃ DO PISARZA:
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj, 17 września i potrwa do  24 września, do godziny 23:00.
2. Każdy z Was może zadać Autorce jedno pytanie, wystarczy zostawić je pod tym postem konkursowym, wraz z adresem e-mail.
3. Spośród wszystkich pytań wybranych zostanie SIEDEM, na które Autorka udzieli odpowiedzi na moim blogu. Jedno, najciekawsze pytanie zostanie nagrodzone egzemplarzem powieści "Miasto z lodu".


 4. Nagrodę ufundowało wydawnictwo Prószyński i S-ka i Autorka.

5. Możecie udostępniać informację o konkursie, polubić mój FP, dodać mój blog do obserwowanych, za wszystko to jak zawsze serdecznie Wam dziękuję. 
31 komentarzy:

 1. Małgorzata Mandat:
  Co Panią zainspirowało do napisania "Miasta z lodu"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. poproszę jeszcze o adres e-mail :)

   Usuń
  2. gosiamandat@tlen.pl a proszę i pozdrawiam :-)

   Usuń
 2. Małgorzata Mandat: Czy historia opisana w w/w książce ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. proszę przeczytać uważnie regulamin konkursu, jedna osoba jedno pytanie

   Usuń
  2. a to przepraszam, jestem za szybka, mogłabym tak pytać i pytać ... to najbardziej chyba byłabym ciekawa odp na pytanie: Czy tworząc postacie wzoruje się Pani na osobach, które zna, czy może tworzy je Pani od podstaw?

   Usuń
 3. Małgorzata Mandat:
  3. Czy tworząc postacie wzoruje się Pani na osobach, które zna, czy może tworzy je Pani od podstaw?
  4. Czy ma Pani jakąś radę do przyszłych pisarzy?


  OdpowiedzUsuń
 4. Co było najtrudniejsze w pisaniu "Miasta z lodu"?Zbieranie informacji, czy zmierzenie się z emocjami bohaterów?

  kasiaj1-86@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze żałuję, że nie znam twórczości autorki. Ciężko mi zadać pytanie odnośnie wydanych już książek, stąd też odniosę się do Twojej recenzji. Piszesz, że książki Pani Wardy "zmieniają nas" i wywołują emocje, z którymi trudno sobie poradzić. Ciekawi mnie, jakie zmiany zaszły w samej autorce, po napisaniu Miasta z lodu? Czy ukończona powieść oznacza "uporanie" się z tematem? A może nie doświadcza Pani, tak osobiście książek, a traktuje je bardziej jak pracę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje pytania można potraktować, jak jedno. Czy ukończona powieść oznacza "uporanie się" z tematem? Tylko, że pozostałe są jakby dopełnieniem. Aniu, na pewno mnie rozumiesz :)

   Usuń
  2. rozumiem, spokojnie :)))
   a pytanie bardzo mi się podoba i ciekawa jestem odpowiedzi

   Usuń
 6. Serce,rozum czy emocje? Co pomaga lub utrudnia w pisaniu?

  uam20@wp.pl

  Pozdrawiam Aurelia

  OdpowiedzUsuń
 7. Co wpłynęło na to, żę w swoich książkach porusza Pani tzw. trudne tematy, takie wzbudzające wiele emocji, a nie pisze Pani lekkich, wesołych poczytajek ?

  sylwiam720@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie cechy charakteru, przeżyte doświadczenia czy też zdobyte kwalifikacje okazały w Pani przypadku najbardziej cenne w trakcie pisania książek?
  magda.ciukaj@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że pisanie o tak trudnych tematach wiele kosztuje pisarza w sensie emocjonalnym. W jaki sposób oczyszcza Pani emocje? Mam Pani jakieś sposoby na "powrót do normalności "?

  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. W swojej debiutanckiej powieści "Dłonie" przedstawiła Pani pięć różnych historii. Ich bohaterkami są kobiety, które w pewien sposób różnią sie od siebie, jednak łączy je zamiłowanie do sztuki i szukanie swojego miejsca w życiu. Czy pisząc tę książkę czerpała Pani inspirację z własnego życia, czy w tych postaciach można szukać nawiązań do Pani zycia?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. W "Mieście z lodu" poruszyła Pani tematy, takie jak afektywna choroba dwubiegunowa, manipulacja czy problem internetowych hejterów. Pani wcześniejsze powieści mówią o problemach, które warto nagłaśniać, uwrażliwiać na nie społeczeństwo. Czy po wydaniu poprzednich powieści, mówiących o przemocy, depresji, problemie zaginięć, przyniosło jakieś konkretne owoce, społeczne reakcje i czy to było Pani zamierzeniem?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. izawol@interia.pl
  Gdyby miała Pani możliwość bycia zwierzakiem na 1 dzień to jakim i dlaczego właśnie z tym pupilem chciałaby Pani się zamienić skórą:)

  OdpowiedzUsuń
 14. 18ziembicka@wp.pl
  Każdy, kto czyta książki, ma ulubionego bohatera, którego poprostu kocha, uczy się na jego błędach i marzy by być takim jak on/ona. Jaki jest pani ulubiony bohater literacki, z jakiej to książki, dlaczego akurat on/ona??

  OdpowiedzUsuń
 15. Ile z Pani jest w bohaterkach Pani książek?

  k2.gora4@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Która z Pani książek jest Pani najbliższa?
  aristo25@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Kawa czy herbata który napój jest Pani bliższy?

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 19. Tytuł „Miasto z lodu” skojarzył mi się z tym, że serca niektórych bohaterów powieści stały się jak kawałki lodu (tak jak w baśni „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena) i od tej chwili nie potrafią zrozumieć drugiego człowieka, jego trosk; kieruje nimi tylko chęć oskarżeń, krytyki, nienawiści… Nie ma w nich za grosz empatii…
  Czy w dzisiejszych czasach (w dobie Internetu) istnieje jakiś sposób, aby ten lód w ich sercach roztopić - by potrafili na nowo odczuwać krzywdę innych?
  e-mail: kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Cudowny tytuł i okładka zapierająca dech ... nie znam pani twórczości więc zapytam o pani marzenia tudzież zamierzenia ...
  Czy myśli pani o sławie międzynarodowej ? Czy pozostanie pani przy twórczości dla nas Polaków??
  Pozdrawiam serdecznie :)
  mazur.laura@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Który etap w pracy nad powieścią jest dla Pani najłatwiejszy, a którego najbardziej Pani nie lubi?
  Ania
  sloneczko-777@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. kiedy wyniki to dostaje ksiaążkę??
  18ziembicka@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wyniki pojawią się razem z wywiadem, a to niestety musi trochę potrwać, nie ma się co niecierpliwić, konkurs zakończył się w środę wieczorem zaledwie

   Usuń
  2. Poprostu chciałabym wiedzieć, czy wygram. Bo moja mama ma w piątek imieniny i jesli nie wygram to muszę isć kupić cos...

   Usuń