środa, 1 października 2014

Siedem pytań do pisarza: Anna Kleiber

Anna Kleiber zadebiutowała tytułem „Kobieta z pazurem” w sierpniu tego roku. „Głupia baba” to kolejna zabawna, utrzymana w gatunku literatury kobiecej, powieść mieszkającej w Luboniu autorki. Uwielbia czytać książki Joanny Chmielewskiej i Stephena Kinga, jest doktorem nauk przyrodniczych w zakresie ogrodnictwa. Wcześniej nagradzana w konkursach literackich za opowiadania kryminalne teraz postanowiła spróbować swoich sił, tworząc powieści. Uważam, że była to decyzja jak najbardziej trafiona. 

SIEDEM PYTAŃ DO PISARZA:
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj, 1 października i potrwa do  8  października, do godziny 23:00.
2. Każdy z Was może zadać Autorce jedno pytanie, wystarczy zostawić je pod tym postem konkursowym, wraz z adresem e-mail.
3. Spośród wszystkich pytań wybranych zostanie SIEDEM, na które Autorka udzieli odpowiedzi na moim blogu. Jedno, najciekawsze pytanie zostanie nagrodzone egzemplarzem powieści "Głupia baba". 


4. Nagrodę ufundowało wydawnictwo Red.media i Autorka.

5. Możecie udostępniać informację o konkursie, polubić mój FP, dodać mój blog do obserwowanych, za wszystko to jak zawsze serdecznie Wam dziękuję. 15 komentarzy:

 1. Głupia baba - to stwierdzenie przywołuje uśmieszek. Ale w życiu nie jest tak zabawnie. Czy często natyka się pani na przedstawicielki tego gatunku i właśnie stąd zaczerpnęła inspiracji?

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszą Pani książką była " Kobieta z pazurem ", teraz " Głupia baba"...Są to książki opowiadające losy kobiet....Mało jest na rynku literackim książek z głównym bohaterem jako mężczyzną przeżywającym swoje osobiste rozterki, te sercowe również...:-) Czy myślała Pani o takim urozmaiceniu ? Bo ja bym chętnie sięgnęła po taką książką :-) karolina_23-1985@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. A moim zdaniem taka głupia baba może w głębi duszy być mądrzejsza od wszystkich dookoła. Co Pani o tym sądzi?
  annabachor@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy nie boi się Pani, że zostanie zaszufladkowana jako autorka pisząca tylko dla kobiet? Jak zachęcić mężczyznę, żeby jednak sięgnął po Pani książkę?
  shiranna(at)o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Pisarz zanim zacznie pisać gromadzi, weryfikuje pewne informacje, które chce poruszyć w swojej powieści. Wydaje mi się, że jednak lepiej jest pisać o czymś o czym ma się duże pojęcie. Z krótkiej notki o pani dowiadujemy się, że jest pani doktorem nauk przyrodniczych. Czy myślała pani ,aby w swoich powieściach sięgać do swojej wiedzy z zakresu ogrodnictwa :)????

  Anna P. anpit@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. przeczytałam , że Pani ulubionymi autorami są Joanna Chmielewska i Stephen King, czy tworząc swoje opowiadania wzoruje się na ich twórczości? nie mówię tu o kopiowaniu, tylko o dorównaniu mistrzom :) i przede wszystkim gdzie czerpie Pani inspiracje
  wersja.Asia@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy według Pani większe jest prawdopodobieństwo, że kobieta z pazurem zostanie w końcu głupią babą , czy też odwrotnie, głupia baba ocknie się i zostanie kobietą z pazurem?

  sylwiam720@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Moje pytanie do Pani : ''Czy łatwo było przebić się Pani ze swoją twórczością do wydawcy'', czy tytułowa ''głupia baba'' ma swój życiowy odpowiednik?? Pozdrawiam ciepło.
  justyna_szewczyk1978@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak według Pani wygląda taka "głupia baba" i czy w ogóle taka baba istnieje?
  pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Głupia baba,czy kobieta z pazurem? Do której bohaterki jest pani bardziej przywiązana?
  ewaudala77@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeśli głupia Baba to jak trafnie zgrabnie określić płeć przeciwną?
  Tak, aby określenia były powiedzmy politycznie poprawne, kwintesencjonalne?
  long_lashes123@wp.pl
  Małgorzata M.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pani powieści pojawiły się na rynku w dość krótkim odstępie czasu. Wcześniej pisała Pani opowiadania, które były doceniane, nagradzane...mimo tego trzeba było poczekać na debiutancką książkę. Co było tym decydującym impulsem, że powiedziała Pani: "Stop! Nie będę dłużej głupią babą, piszącą do szuflady...pora pokazać pazura!"? :)

  Pozdrawiam :)
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja chciałabym zapytać czy wiedza przyrodnika pomaga kreować fabułę intrygujących powieści?

  Serdecznie pozdrawiam,
  Ewa
  ewasol95@gmail.com

  OdpowiedzUsuń