piątek, 3 października 2014

Zapowiedź kolejna: Księga portali i spotkanie na targach z Leonardem Patrignanim.
LAURA GALLEGO jest jedną z najpoczytniejszych autorek literatury młodzieżowej, której książki zostały sprzedane w nakładzie ponad miliona egzemplarzy w samej Hiszpanii i przetłumaczone na ponad 10 języków. Urodziła się 11 października 1977 r. w Quart de Poblet (Walencja). W wieku 11 lat postanowiła napisać swoją pierwszą powieść fantasy. Już wtedy wiedziała, że chce zostać pisarką i przez lata wysyłała swoje rękopisy na liczne konkursy literackie. Studiowała filologię hiszpańską, specjalizując się w literaturze. W wieku 21 lat otrzymała Nagrodę Barco de Vapor 1999 za powieść „Finis Mundi”. Była to jej pierwsza nagroda i jednocześnie początek kariery literackiej.W Polsce w 2013 roku nakładem Dreams Wydawnictwa ukazała się powieść zatytułowana ”Tam, gdzie śpiewają drzewa”, która podbiła serca Polskich czytelników.

„Nie istnieją granice dla tych, którzy nie boją się ich przekraczać”
Mistrz Belban z Vanicji

Mistrzowie Akademii Portali jako jedyni potrafią malować niezwykłe portale służące do podróżowania z miejsca na miejsce i stanowiące wielką sieć komunikacyjną i transportową w państwie Daruzji.
Dzięki stosowaniu się do sztywnych zasad i swojemu doskonałemu wykształceniu malarze portali są prawdziwymi profesjonalistami gwarantującymi najwyższą jakość techniczną wykonywanych przez nich malowideł.
Kiedy Tabit, student ostatniego roku akademii, dostaje zlecenie na namalowanie portalu dla pewnego biednego wieśniaka, nawet nie przypuszcza, że z czasem zostanie przez to uwikłany w różne intrygi i odkryje tajemnice, które zagrożą istnieniu akademii.


Ilość stron: 568
Oprawa: twarda
Autor: Laura Gallego
Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
ISBN: 978-83-63579-45-6
Format: 148x215
Data wydania: 20 październik
Nakład: 3 tys.


A teraz bardzo dobra wiadomość dla fanów Leonarda Patrignaniego. Przyjedzie na Targi Książki do Krakowa, by spotkać się ze swoimi czytelnikami. Sama ustawię się w kolejce po autografy w dwóch częściach "Wszechświatów", specjalnie dla mojej Małgosi.3 komentarze:

  1. Fantastyka to nie moja działka.

    OdpowiedzUsuń
  2. ja uwielbiam fantastykę, tego autora nie znam, ja czytam takich autorów jak Martin, Cast, Canavan

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja niestety też się w fantastyce ani trochę nie odnajduję.

    OdpowiedzUsuń