wtorek, 23 grudnia 2014

Świąteczne aniołki i Pierwsze Boże Narodzenie
Kolejna propozycja świąteczna, tym razem dla zdecydowanie młodszego czytelnika. Zarówno „Pierwsze Boże Narodzenie”, jak i „Świąteczne aniołki” przypadną do gustu naszemu maluchowi. Druga z publikacji zawiera naklejki, a małe rączki kochają kleić, lepić, malować. Moja Zuzia nie należy w tym temacie do wyjątków. Szybko odnalazła się w tej świątecznej tematyce. Już na samym wstępie mamy niezwykły kalendarz adwentowy. Nalepiamy każdego dnia grudnia jedną gwiazdkę na nocne niebo. 25 grudnia pozostanie nam do naklejenia aniołek.Znajdziemy tu też moc zadań do wykonania, jak chociażby pudełko na prezent. Krok po kroku dowiemy się, jak je stworzyć. Zrobić możemy także kartkę świąteczną z aniołkiem. Listę potrzebnych rzeczy mamy również wyszczególnioną.

Nie zabraknie opowiastek, nie za długich, nie za krótkich, dla naszego dziecka idealnych, by nie zdążyło się znudzić. Aniołki w szopce to pierwsza z historyjek, tutaj dodatkową atrakcją jest naklejanie nalepek i oglądanie barwnych rysunków. Stworzyć możemy gwiazdkowe ozdoby na choinkę, odnaleźć jeden z obrazków, który różni się od pozostałych trzech. Będziemy też mieli zadanie polegające na tym, by dobrać buciki do odpowiedniego aniołka.


Naklejek jest bardzo dużo, wszystkie utrzymane w ciepłych barwach, głównie różu.
Ciekawym pomysłem może okazać się własnoręczne wykonanie skrzydeł, by stać się aniołkiem! Które dziecko o tym nie marzy? Można też stworzyć aniołka na czubek choinki, wykonać zaproszenie na przyjęcie anielskie, przygotować przepięknie wyglądające ciasteczka anielskie.


Książeczka pełna aniołków warta uwagi. Niewielkie rozmiary, poręczna, kolorowa, ładnie wydana. Zadania ciekawe, dziecko rozwija kreatywność, wyobraźnię, zdolności kulinarne, manualne, to doskonała zabawa i nauka w jednym. Przy okazji nasz szkrab może wykonać śliczne ozdoby świąteczne, bo jak wiadomo, to, co robione rączkami naszych milusińskich, jest najpiękniejsze. Polecam.
„Pierwsze Boże Narodzenie” to wydana naprawdę ładnie książeczka. Tekst jest w miarę krótki, rymowany, rysunki przyciągające wzrok. Klasyczna opowieść o narodzinach Pana Jezusa, opowiedziana językiem przystępnym i zrozumiałym dla najmłodszego czytelnika. Bardzo interesujący sposób na oswojenie dziecka z naszą religią, na zapoznanie go z chrześcijańską tradycją i wiarą w Pana Boga. Ciepły, magiczny wierszowany utwór, okraszony obficie zachwycającymi ilustracjami, jak dobre pierogi z kapustą i grzybami tłuszczem z cebulką.4 komentarze:

 1. Świetne prezenty dla małych czytelników. :)
  Wszystkiego najpiękniejszego w te święta! :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego dobrego,Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdrowych, spokojnych Świąt Aniu oraz wielu dobrych książek w Nowym Roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To coś dla mojego trzylatka ;)

  OdpowiedzUsuń