czwartek, 18 grudnia 2014

Wanda Chotomska „Legendy i pastorałki”

Wanda Chotomska „Legendy i pastorałki”
Przepiękna publikacja! I płyta z kolędami napisanymi przez Wandę Chotomską. Moje dzieci są zachwycone!

Oprawa twarda, śliczne, kolorowe ilustracje, teksty poszczególnych piosenek ujmujące. Znajdziemy tu „Zagraj dziecku kołysankę”, która opowiada o

„zielonym ciepłym dniu,
Z nut pachnących macierzanką i rumiankiem” [1]Kolejna jest historyjka o aniołkach, które postanowiły zabrać się za świąteczne porządki, trzecia o innych aniołkach, które nie miały choinki. Czy udało im się ją zdobyć? Musicie koniecznie posłuchać piosenki, by się tego dowiedzieć!Będzie tekst o Mikołaju, który ma wielki worek, w którym znajdowały się prezenty dla aniołków, bo i o nich trzeba pamiętać. Co takiego dostały?


Spotkamy i krowę, i rudego kundla w tych rymowankach, i kolędników, i czubatą sikorkę.

Osobiście pokochałam przepiękną i wzruszającą kolędę o „Dziewczynce z Andersena”:

„A ludzie szli, a ludzie szli
Do swoich ciepłych domów
I żaden z nich, i żaden z nich
Tej małej nie dopomógł.” [2]Jedna jedyna piosenka nie jest autorstwa Wandy Chotomskiej. Napisała ją Emilia Waśniowska, a to historyjka o „Gwiazdorze”, równie udana jak wszystkie inne.Piosenki śpiewane są przez dziecięcy zespół Fejery. Zdecydowanie polecam na Święta Bożego Narodzenia. Moje dzieci cieszą się zarówno z płyty, którą słuchają z radością, jak i z tekstu, który mogą śledzić w książeczce. Ponadto znajdują się tu nuty, które z kolei zainteresują moją Gosię, bo będzie mogła samodzielnie wykonać poszczególne pastorałki i kolędy.

 [1] "Legendy i pastorałki" Wanda Chotomska wydawnictwo Literatura 2011, strona 5
 [2] Tamże, s. 27 


1 komentarz:

  1. Posiadam tą książkę, a płyta z kolędami jest naprawdę świetna :)

    OdpowiedzUsuń