wtorek, 27 stycznia 2015

Jeżynka nie chce się bawić Hopek nie może jeść Liliana FabisińskaTo już moje czwarte spotkanie z tą niezwykłą serią dla dzieci. W Klinice pod Boliłapką każde zwierzątko zostanie wyleczone, bo doktor Magda i doktor Paweł doskonale radzą sobie z chorobami stworzeń wszelakich. Liliana Fabisińska stworzyła cykl bardzo sympatyczny, idealny dla naszych milusińskich.

Tym razem,w  czwartej części, mamy do czynienia z małym jeżykiem, a właściwie jeżynką, bo okazuje się, że to dziewczynka. Zaraz też imię Nosek, jakie nadał jej Piotrek należy zmienić i w ten sposób jeżyk zostaje Jeżynką. Chłopiec kocha swoje zwierzątko, marzył o psie lub kocie co prawda, ale i jeż może stać się prawdziwym i wiernym towarzyszem. Rodzice do tej pory zajęci małą siostrzyczką Piotrka nie mieli dla niego zbyt wiele czasu. Pies mógłby uczulać Michasię, ale jeżyk to idealne rozwiązanie dla tej rodziny. Wszystko byłoby cudownie, gdyby nie to, że Jeżynka jest jakaś nieswoja, osowiała i smutna. Mama i tata nie do końca wierzą w to, co mówi chłopczyk, bo jakże to tak? Jeż smutny? Po czym to widać?
Okazuje się jednak, że to właściciel jeżynki ma rację. Czy lekarze z Kliniki pod Boliłapką znajdą źródło problemu i wyleczą przyjaciółkę Piotrka?
Ostatni tomik serii opowiada o króliczku. Akurat mamy dzień ślubu doktor Magdy z doktorem Pawłem, gdy w klinice pojawia się zasmucony i zdenerwowany chłopiec. Błaga dzieci pani doktor o pomoc, bo jest pewien, że jego króliczek umrze! Przecież nic nie je! Z jakiego powodu?

Ta historyjka, jakże zabawna i wzruszająca, na szczęście będzie miała pozytywne zakończenie. Lekarzom uda się pobrać, ale też pomóc małemu króliczkowi. Poza tym doktor Magda odbierze poród w stajni, na nowo zaprzyjaźni się z byłym mężem i jego nową partnerką, zaakceptuje to, że w dość nietypowym stroju przyjdzie jej brać ślub.

Z całego serca polecam całą serię, to pełne ciepła, serdeczności opowiastki dla każdego dziecka. Pięknie napisane, językiem przystępnym dla naszych maluchów. Poza tym znajdziemy w tych książeczkach szereg fachowych informacji i porad, jak dbać o nasze zwierzątko, na jakie choroby może zapaść, co powinno jeść, co może nas zaniepokoić. Polecam.

1 komentarz:

  1. Znam takiego przedszkolaka, który uwielbia zwierzęta, łącznie z pająkami i mrówkami;) To będzie dla niego idealny prezent:)

    OdpowiedzUsuń