poniedziałek, 26 stycznia 2015

Szumi Mi brulion logopedyczny Anna Jama-Wach
Książeczki te zainteresowały mnie ze względu na trudności z wymową moich młodszych dzieci. Chciałabym, aby i Zuzia, i Kamil mówili wyraźnie, dlatego staram się z nimi ćwiczyć i te dwie publikacje okazały się idealną pomocą w tej pracy.


Wszyscy rodzice przecież zdają sobie sprawę z tego, że szkoła i przedszkole to nie wszystko,w  domu dziecko także powinno ćwiczyć. To my powinniśmy znaleźć czas dla naszej pociechy i pomóc jej w miarę swoich możliwości. Systematyczność to tutaj podstawa. 


Przedstawia nam się Mi czyli Mirosława Szara, która ma sześć lat. Do niedawna i ona miała problemy z wymową kilku głosek, ale dzięki ćwiczeniom z logopedą nauczyła się mówić poprawnie! 

Zapraszam przy okazji na stronę: www.mimowa.pl, bo i tam można znaleźć mnóstwo zadań i ćwiczeń. 
Nie zapominajmy jednak, że rodzic to nie wykształcony logopeda, może on pomóc, ale nie zastąpi zajęć logopedycznych! 


Znajdziemy tu i zadania, i rymowanki, i rysunki, które należy dokończyć, jak też pomalować, weźmiemy udział w wyścigach, pomożemy żukom wydostać się z labiryntu ścieżek, tak, by ominęły żmiję. W ruch pójdą również nożyczki. Literki ż i rz nie będą miały przed Wami już żadnych tajemnic! 
Tego typu pomoc może się okazać wspaniałą, wesołą zabawą, a nie ciężką i nudną pracą. Przyjemna atmosfera na pewno pomoże dziecku, a cierpliwość popłaci. Wspólnie możemy zdziałać cuda, trzeba tylko chcieć. 


Myślę, że takiej książki potrzebowaliśmy. Nie widziałam dotąd podobnej na rynku wydawniczym. Jest ciekawie napisana, przyjazna dziecku, wesoła. Możliwość poznania różnych gier, rozwiązywania zagadek, czytania wspólnie wierszyków stanie się dla naszego szkraba świetną zabawą. Nauczy się nie tylko poprawnie wymawiać ż i rz, ale też sz. 
Doskonała dla dzieci przedszkolnych, ale i tych chodzących już do szkoły. Nauczymy je prawidłowo mówić, ale także rozwijać świadomość językową. Skąd pochodzi dźwięk, w jaki sposób mówimy dany wyraz, słowo, literkę? Jak to wszystko się odbywa? Na wiele pytań znajdziemy tu odpowiedzi. Można z tych książeczek korzystać nie tylko w gabinetach logopedycznych, ale również w domu, gdzie dziecko czuje się swobodniej, bezpieczniej, lepiej. Sięgnąć możemy po nie w każdej chwili, kiedy tylko przyjdzie nam i naszemu szkrabowi na to ochota. 
5 komentarzy:

 1. Bardzo przydatna książeczka:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm... Mój Mały nieco sepleni i nie mówi "r". Do tej pory się ttym nie martwiłam, bo nie ma jeszcze nawet czterech lat, ale może troche poćwiczyć nie zaszkodzi :) Dziękuję za polecenie tej książeczki i strony www :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z pewnością książeczka bardzo przydatna - ćwiczenia u logopedy trwają ile trwają, ale z taką książeczką możemy ćwiczyć w domu - super
  Pozdrawiam, Dorota Kalinowska

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś dla mnie i dla mojego małomównego synka ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książeczka wygląda na bardzo interesująco. Muszę ją chyba kupić mojemu synkowi:)

  OdpowiedzUsuń