czwartek, 12 lutego 2015

Konkurs Siedem pytań do pisarza. Krystyna ŚmigielskaW środowym cyklu Siedem pytań do pisarza tym razem autorka książki, która już 17 lutego pojawi się na półkach księgarń. Wydana została pod moim patronatem medialnym. "Kochanek pani Grawerskiej" to pierwsza powieść pisarki, jaka miałam przyjemność czytać. Moja recenzja jest tutaj: http://asymaka.blogspot.com/2015/02/kochanek-pani-grawerskiej-krystyna.html 

Krystyna Śmigielska jest animatorką kultury, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej debiutem literackim było opowiadanie "Zbieracz grzechów", które ukazało się w 2006 roku. Spod jej pióra wyszły takie publikacje, jak: ""Skarb z leśnego grobowca", "Gotowe na zmiany", "Berżeretka bez przepisu", "Mój przyjaciel Kwako", "Tekla", "Ty to głupia jesteś". Pisarka opowiada o życiu po prostu, o tym jak bywa przewrotne, zaskakujące, dające nadzieję. 

KONKURS
Siedem pytań do pisarza:
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj, 12 lutego i potrwa do 18 lutego, do godziny 23:00.
2. Każdy z Was może zadać autorce jedno pytanie, wystarczy zostawić je pod tym postem, wraz z adresem e-mail.
3. Spośród wszystkich pytań wybranych zostanie SIEDEM, na które autorka odpowie na moim blogu.
Jedno, najciekawsze pytanie zostanie nagrodzone egzemplarzem powieści.4. Zapraszam do polubienia FP: https://www.facebook.com/pages/Krystyna-%C5%9Amigielska/212124442218435?fref=ts

16 komentarzy:

 1. Pani Krysiu, czy w świecie polityki, pieniądz jest warty tyle, ile może zatuszować, a kobieta jest tylko pięknym dodatkiem do mężczyzny? Dodatkiem niekoniecznie szanowanym i docenianym? Jak Pani myśli?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień dobry:) Jest Pani "autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych", jak pisze Ania. Proszę powiedzieć, który odbiorca jest bliższy Pani sercu, dla którego "łatwiej" się tworzy? Dziękuję za odpowiedź.
  iwona067@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Pisze Pani książki dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Jak Pani to robi, że dzieci jak i dorośli nie odchodzą od książki dopóki nie przeczytają ostatniego rozdziału? Jak mogłaby Pani scharakteryzować Swoją twórczość?

  POZDRAWIAM SERDECZNIE.
  dana1403@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy urodziła się Pani z myślą: tak będę pisarką, czy też może odkryła Pani swój talent z późniejszym czasie?

  Pozdrawiam
  kudlata-89@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy czuje się Pani w swoim życiu spełniona? Jak często się Pani uśmiecha?

  Pozdrawiam ;)
  sensei-bud@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. powiem szczerze, że swoją przygodę z Pani twórczością zaczęłam od "Berżeretki" później przeczytałam "Ty to głupia jesteś" i z niecierpliwością czekałam na kolejną książkę dla dorosłych, na którą musiałam chwilę czekać i w związku z tym mam Pytanie czy tworzenie książek w Pani przypadku jest tak, że od pomysłu do finalnego zakończenia musi upłynąć więcej czasu, czy raczej tak, że książka powstaje w przysłowiowej minucie?
  wersja.Asia@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zachęci Pani mnie do przeczytania swojej książki? Jakichciał argumentów Pani użyje? Ciekawi mnie "Kochanek",ale mam kilka innych pozycji...Po którą sięgnąć?
  1beniabadera@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy sylwetki bohaterów Pani książek mają swoje wzory z rzeczywistości?
  ewaudala77@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam czytać książki czytam różne, bo przy nich odpoczywam lub przeżywam coś innego, szukam w nich relaksu i mądrych wartości, pięknych słów itp. Co Pani szuka w literaturze jaką Pani czyta? Jaka jest Pani ulubiona książka? Która książka/ książki miały wpływ na Pani twórczość i jakie z nich Pani poleca. Pozdrawiam
  Katarzyna K.
  kaka307@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy z upływem czasu, w miarę jak ukazują się kolejne książki pisze się Pani łatwiej, czy trudniej?

  OdpowiedzUsuń
 11. Kochanek, romans, zdrada... te słowa są nacechowane negatywnie, od razu oceniamy ewentualnych "złoczyńców". A czy Pani sądzi, ze czasem zdrada może być usprawiedliwiona...? Chociaż częściowo?

  annabachor@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Jest Pani autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czy zdarzyło się Pani porzucenie jakiegoś pomysłu na książkę lub też jakiegoś jej wątku z innych powodów niż banalność, miałkość? Czy są tematy, których nigdy Pani „nie tknie”, jeśli tak to jakie i dlaczego? dorota2603k@o2.pl
  Pozdrawiam, Dorota

  OdpowiedzUsuń
 14. W jaki sposób rodzą się tytuły Pani książek ? Czy nagle je Pani widzi w swoim umyśle, może we śnie? Czy jest to długotrwały proces myślowy, czy może grom z jasnego nieba?

  OdpowiedzUsuń
 15. Aby napisać książkę, należy samemu zebrać doświadczenie, skumulować je, dać mu wypłynąć na wierzch i przeżyć wszystko raz jeszcze, a przede wszystkim sprawić, by książka stała się niepowtarzalna. Pisarze, zanim sami zaczną pisać, pochłaniają miliony książek. Chciałabym kiedyś podążyć Pani tropem. Jak sprawić, by książka była inna niż reszta? Za każdym razem gdy zaczynam coś pisać, za bardzo skupiam się na fabułach, które wydają mi się być zajmującę. Proszę o przepis na niepowtarzalne dzieło życia.
  Ania_0970@wp.pl

  OdpowiedzUsuń