środa, 18 lutego 2015

Siedem pytań do pisarza. Barbara Sęk.Barbarę Sęk poznałam osobiście na zeszłorocznych Targach Książki w Krakowie. Wiele dobrego słyszałam o jej debiutanckiej powieści-"Dlaczego ona?", a o wiele więcej o niewydanej jeszcze "Miłości na szkle". Tematyka zainteresowała mnie do tego stopnia, że z niecierpliwością oczekiwałam dnia premiery.
Premiera "Miłości na szkle" jest dzisiaj, 18 lutego, i w związku z tym w moim środowym cyklu tym razem Barbara Sęk. Młodsza ode mnie trzy lata autorka odznacza się wielką wrażliwością i niebywałym talentem literackim. Chciałaby za sprawą opowiadanych przez siebie historii poruszyć czytelnika do głębi, zmusić go do myślenia, by nie mógł o lekturze zapomnieć przez długie, długie tygodnie.

Moja recenzja "Miłości na szkle": http://asymaka.blogspot.com/2015/02/miosc-na-szkle-barbara-sek.html

FP autorki: https://www.facebook.com/pages/Barbara-S%C4%99k/371241276279277?fref=ts

KONKURS
Siedem pytań do pisarza:
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj, 18 lutego i potrwa do 25 lutego, do godziny 23:00.
2. Każdy z Was może zadać autorce jedno pytanie, wystarczy zostawić je pod tym postem, wraz z adresem e-mail.
3. Spośród wszystkich pytań wybranych zostanie SIEDEM, na które autorka odpowie na moim blogu.
Jedno, najciekawsze pytanie zostanie nagrodzone egzemplarzem powieści.
23 komentarze:

 1. Pytanie: 1. Czy jako kobiecie trudno było pisać Pani z perspektywy mężczyzny i czy rozmawiała Pani dużo z panami, którzy znaleźli się w tak smutnej sytuacji?
  maginst@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Co było impulsem do napisania książki i gdzie szuka Pani inspiracji?
  dorkap@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy dzięki "Miłości na szkle" i przedstawieniu problemu z zajściem w ciążę z perspektywy mężczyzny, każdy mężczyzna się w niej odnajdzie, a kobieta pozna męski punkt widzenia i spojrzy na mężczyzn inaczej, nie stereotypowo?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest może jakiś temat, który spędza Pani sen z powiek, którym chciałaby się Pani zająć, którego zostawia Pani na „...jeszcze nie teraz”, by całkiem wszystkich zaskoczyć?

  Pozdrawiam serdecznie.
  dana1403@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem wierząca,mam dziecko tylko dzięki INVITRO,czy jestem mniej katolicka? Jak postrzega Pani zabieg INVITRO przez pryzmat wiary??Dziękuję za użyteczną książkę. Beata
  1beniabadera@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Co powiedziałby Pani tym wszystkim przeciwnikom, którzy w sejmie tak usilnie przeciwstawiają się metodzie in vitro?
  iwona067@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Tytuł Pani najnowszej książki skojarzył mi się z rysą na szkle. Czemu miłość na szkle a nie na innym materiale, tworzywie?

  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy bohaterowie Pani książek są dobiciem osób,które Pani zna?

  OdpowiedzUsuń
 10. W dzisiejszych czasach książki są wypierane przez TV, internet, częściej sięga się po audiobooki, jak można z tym konkurować i czy to, że pochodzi Pani z pokolenia lat 80- tych i 90-tych gdzie nie było dostępu do takich urządzeń, a właśnie książki cieszyły się dużą popularnością sprawiło, że swoje życie związała Pani z literaturą?
  wersja.Asia@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Chcąc zadać Pani pytanie przeszukałam internet by dowiedzieć się czegoś więcej o Pani. Ku mojemu zaskoczeniu jest niewiele informacji. Mimo to wyłuskałam z nich, że jest Pani twórczynią scenariuszy teatralnych dla dzieci i młodzieży. Odbiorcami dotychczasowych powieści napisanych przez Panią są dorośli zarówno kobieta jak i mężczyzna. Moje pytanie jest takie czy planuje Pani napisać coś dla najmłodszych i nastolatków tak by poszerzyć swój krąg odbiorców. Dziękuje i pozdrawiam Ania P. anpit@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakie jest motto, którym kieruje się Pani w życiu?

  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Ostatnio przeczytałam, że pisanie książek to 10% talentu i 90% wytrwałości, jak by Pani odniósła się do tych słów?
  E-mail: zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy myśli Pani, że można się tak do końca pogodzić ze świadomością, że nie można mieć dzieci? Można zrozumieć? Nie nienawidzić wszystkich szczęśliwych młodych rodziców, nie zazdrościć, przeboleć?

  annabachor@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. ''Życie krętą ulicą biegnie, goni je czas, kto pierwszy dobiegnie do końca ten powie czas.'' Co Pani robi, by wykorzystać darowany nam od Boga czas i nie żałować tego który uciekł nam przez palce?
  Ania_0970@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy podczas pisania angażuje się Pani emocjonalnie, tak że czasem musi Pani potem odreagować, a po zakończeniu otrząsnąć się z opowieści i jej bohaterów?

  Pozdrawiam
  karolalis@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Co jest dla Pani najważniejsze w życiu?

  Pozdrawiam
  ewasol95@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Skąd inspiracja na tak trudny poruszony temat w książce w tak młodym wieku ???

  dziekuje...
  kasia8102@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy długo Pani myśli na zdaniem,którym zacznie Pani książkę?
  marekudala@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. "A może chodzi o samą naturę przyjaźni i intymnego związku. Tworząc z kimś związek, masz świadomość, że to może się skończyć. Możecie się od siebie oddalić, spotkać kogoś innego albo po prostu się odkochać. Jednak przyjaźń nie jest grą o wszystko albo nic i dlatego zakładasz, że będzie trwała wiecznie, zwłaszcza jeśli to stara przyjaźń. Traktujesz jej trwałość jako coś oczywistego i może właśnie to stanowi o jej wartości" (Emily Giffin "Coś pożyczonego"). Jaka i gdzie jest, wg Pani, jest granica między przyjaźnią a miłością? Czy możliwa jest przyjaźń między kobietą z mężczyzną?
  Dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam
  szczesliwamama95@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Co zainspirowało Panią do napisania ksiażki ? Czy miało to związek z jakimś wspomnieniem z dziciństwa cyz późniejszych lat? Wiąże się to z Pani przeszłością a moze życiem teraźniejszym ?
  j.m.k.janas@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Temat, jaki poruszyła Pani w swojej książce jest dość trudny i kontrowersyjny. Skąd więc pomysł na niego i stwierdzenie, że to jest odpowiedni czas na zaprezentowanie go światu?
  a_4marca@o2.pl

  OdpowiedzUsuń