środa, 25 lutego 2015

Siedem pytań do pisarza. Agnieszka Lingas-Łoniewska

Z okazji dzisiejszej premiery drugiej części sagi chorwackiej zapraszam do środowego cyklu Siedem pytań do pisarza Agnieszkę Lingas-Łoniewską. Twórczość Jej poznałam za sprawą trylogii o braciach Borowskich-"Zakręty losu" szalenie mi się podobały i polecam je wszem wobec. Do tej pory miałam przyjemność przeczytać niemalże wszystkie książki, jakie napisała autorka. Do kolekcji brakuje mi jedynie "Zakładu o miłość", na swoją kolej czeka też "Szósty".
Po raz drugi dane mi było patronować medialnie Jej powieści.Agnieszka Lingas-Łoniewska to jedna z moich ulubionych pisarek. Cenię Ją nie tylko "zawodowo", ale również prywatnie. Jeśli nie mieliście okazji zapoznać się z Jej twórczością, powiem Wam jedno: żałujcie! Drugie imię Agi powinno brzmieć EMOCJA, bo każda z Jej historii przesycona jest emocjami. Jak diabli.

A tu słów kilka na temat autorki z Jej profilu na FB:
Agnieszka Lingas - Łoniewska - wrocławianka, pisząca książki łączące sensacje z romansem, kochająca zwierzaki, Within Temptation i jeszcze kilka ostrzejszych dźwięków.
Autorka książek:
Bez przebaczenia (debiut)
TRYLOGIA Zakręty losu
Zakład o miłość
Szósty
W zapomnieniu
Dirty World (wydana w USA, w 2014 r. ukazała się w Polsce pod
tytułem Brudny świat)
W szpilkach od Manolo
Łatwopalni
Obrońca nocy
Brudny świat
Przebudzenie - Łatwopalni II
Wybaczenie - Łatwopalni III
Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom I
Szukaj mnie wśród lawendy. Zofia. Tom II
Laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle.
Ma także na swoim koncie udział w antologiach literackich:
Książki Moja Miłość
31.10 Halloween po polsku
Zatrute pióra
Tworzy w internecie stronę Czytajmy polskich autorów, która ma na celu propagowanie polskiej prozy, prowadzi bloga z recenzjami, organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów.
W 2012 roku została uhonorowana Żelaznym Glejtem Ambasadora Krakowskich Targów Książki.
Od 2014 roku jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich oddział Wrocław.
Strona autorki: www.agnesscorpio.pl
Blog autorki: www.agnesscorpio.blogspot.com
Portal: http://www.polscyautorzy.pl/
Mail: agnieszka.loniewska@gmail.com
Moja recenzja "Szukaj mnie wśród lawendy. Tom 2": http://asymaka.blogspot.com/2015/02/szukaj-mnie-wsrod-lawendy-zofia-tom-ii.html

KONKURS
Siedem pytań do pisarza:
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj, 25 lutego i potrwa do 4 marca, do godziny 23:00.
2. Każdy z Was może zadać autorce jedno pytanie, wystarczy zostawić je pod tym postem, wraz z adresem e-mail.
3. Spośród wszystkich pytań wybranych zostanie SIEDEM, na które autorka odpowie na moim blogu.
Jedno, najciekawsze pytanie zostanie nagrodzone egzemplarzem powieści.


30 komentarzy:

 1. Pisze Pani, książki, prowadzi bloga, portal, recenzuje książki, stronę FB i autorską i tą dla nas "sekciar", a na dodatek uczęszcza na zajęcia w filmówce, nie wspominając o spotkaniach autorskich, jak na to wszystko znajduje Pani czas, ile godzin powinna mieć doba w takim przypadku?
  wersja.Asia@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i tak poza konkursem :) czy zdradę można wybaczyć, a najgorsza prawda jest lepsza niż słodkie kłamstwo?

   Usuń
 2. Witam ,chcialabym zapytac ,co pani czuje ,recenzując ksiażkę ,ktora sie pani absolutnie nie podoba ,pod każdym względem .Czy miala już pani taką sytuację .
  Pozdrawiam
  jolantamurawska8@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Mężczyźni, którzy pojawiają się w Pani książkach to w głównej mierze wykreowani bohaterowie z solidnie „popapraną” przeszłością. Czy uważa Pani zatem, że tego typu męski charakter znacznie bardziej przyciągnie uwagę czytelnika niż wyidealizowany „rycerz na białym koniu”? Chociaż James Maseratti z "Obrońcy nocy" był takim rycerzem, niczym książę z bajki - przystojny, bogaty, odważny, wręcz niemal idealny. Jak Pani myśli - jacy mężczyźni przyciągają większą uwagę czytelnika?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Co można znaleźć wśród lawendy?

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałam tylko z Pani lektur :( " W szpilkach od Manolo".
  Główną bohaterką jest Lilka. Dziewczyna pracuje w korporacji, ale w końcu mówi „dość” w tym wyścigu szczurów. Czy tę postać stworzyła Pani na podstawie własnych doświadczeń, czy może jest to zwykły przypadek?

  Pozdrawiam gorąco
  dana1403@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy jest jakaś cecha Twojego charakteru, której nie lubisz?

  dagadam19@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Ponieważ uważam że P.Agnieszka świetnie pisze chciała bym aby na polskim wydawnictwie nie zaprzestała. ..Debiut wydawniczy Dirty World był w USA czy Twórczość będzie wydawana zagranicą czy ma takie plany marzenia. A swoją drogą dlaczego tam została wydana ta powieść. ..Anna axela6@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Skąd pomysł na Lukasa???? Jako jeden z braci Borowskich wzbudził duuuuużo emocji. Kocham "zakręty losu " 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja tym razem zapytam o coś takiego Muzyk czy aktor raczej musi urodzić się z duszą artysty a pisarz ? Można nim się stać tylko dzięki talentowi, pasji determinacji i wierze we własne możliwości czy jednak trzeba mieć w genach to coś co się nazywa " pisarską duszą" ?
  E mail ania. glod @amorki.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie miałam przyjemności czytać nic Pani Agnieszki, ale w końcu by wypadało.
  Zapraszam do mnie: http://chcecosznaczyc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy chętnie czytała Pani szkolne lektury?Czy miały one wpływ na Pani twórczość, jeśli tak,to jaki gatunek był pani tym najbliższym?
  Dziękuję:-)Beata
  1beniabadera@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Pani Agnieszko :) Na wstępie chciałabym bardzo serdecznie Pani podziękować za to że było mi dane przeczytać tak wspaniałe książki. Jak do tej pory wręcz pochłonęłam książkę "W zapomnieniu" oraz w "Szpilkach od Manolo" Chciałam zapytać jak to się stało że udało się Pani w tak znakomity sposób oddać klimat rzeczywistości w której żyją główne bohaterki? Czy miała Pani jakąś inspirację w innej spotkanej w życiu kobiecie czy też może w zasłyszanej historii? Obie wspaniałe książki polecam moim znajomym, gdyż czyta się je jednym tchem i nie sposób się od nich oderwać nawet gdy wkrótce ma się ważny egzamin :) Czy ma Pani w swoim życiu taką wspaniałą książkę od której nie mogła się Pani oderwać i która dała Pani nadzieje? Nadzieję taką jaką dały mi Pani książki, które pokazują, że życie każdego człowieka jest zawsze piękne, mimo wszelkich przeciwności losu oraz, że warto czekać na swą drugą połówkę nawet wiele lat :)
  Pozdrawiam bardzo serdecznie Marta
  marta_16jodlowa@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy wraca Pani do bohaterów swoich książek po pewnym czasie?
  ewaudala77@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Co jest Pani inspiracją przy powstawaniu książek?

  sensei-bud@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Kocha Pani zwierzaki tak samo jak ja. Czy jest Pani obojętna na wyrządzaną im krzywdę? Jakie zwierzę jest Pani ulubionym?
  Uważam Pani, że człowiek, który lubi zwierzęta lubi też ludzi?
  Mówią, że kto nie lubi zwierząt, ten nie lubi ludzi - sądzi Pani, że to prawda?

  Pozdrawiam serdecznie

  kudlata-89@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam serdecznie. Czy wierzy Pani w przeznaczenie? Pozdrawiam wiosennie.:) joasmol@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Przede wszystkim Dziękuję za Pani twórczość, przeczytałam wszystkie książki, z zapartym tchem. Z wyjątkiem "Zofii". Zastanawiałam się długo, jakie pytanie mogłabym zadać mojej ulubionej Autorce...może więc najprostsze: "Czy wierzy Pani w szczęśliwe zakończenia w życiu codziennym?"
  Serdecznie pozdrawiam,
  Ewa
  ewasol95@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Usunęłam, bo podwojnie dodane, przepraszam, to nie spam, po prostu komp mi się zawiesił :(
   E.

   Usuń
 19. A ja się drugiego tomu doczekać nie mogłam!! I nadal nie mogę, bo jeszcze nie mam (A pierwszy w jeden dzień połknęłam :P ).
  A teraz pytanie - gdyby zaproponowano Pani ekranizację "chorwackiej trylogii", kogo widziałaby Pani w głównych rolach? Kto powinien zagrać Zuzannę, Zofię i Gabrielę?

  Pozdrawiam,
  annabachor@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Dzień dobry.
  Pani Agnieszko książki, które Pani pisze są przesiąknięte emocjami, dosłownie czuje się to, co bohater przeżywa w danej chwili: żal, złość, ból, tęsknotę, zdradę i wiele, wiele innych. Moje pytanie brzmi czy lubi Pani :) doprowadzać swoich czytelników do łez, do bólu serca i jego rozpadu na tysiące kawałeczków, do tego by książka i emocje z nią związane krążyły w naszej krwi jeszcze przez dobrych parę dni?
  Pozdrawiam serdecznie
  Klaudia
  klaudiaskiedrzynska@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Dzień dobry.
  Pani książki mają piękne okładki. Czy ma Pani jakikolwiek wpływ na to, co się na nich znajduje? Czy np. może Pani wybrać z kilku propozycji? Czy powinny jakoś współgrać z treścią?
  Pozdrawiam
  Ula
  elunia6791@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Witam :)
  Gdzieś mi się w głowie kołacze myśl, że ma Pani tatuaż na ręce, a może mi się przyśniło ;) Tatuaż w zamierzeniu ma istnieć na skórze całe życie, więc na pewno musi przedstawiać coś ważnego. Gdyby miała go Pani robić jutro, co by przedstawiał?
  Pozdrawiam!
  Kaśka
  obliczarozy@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. Czy Pani książka mogłaby być prezentem dla 18 - letniej dziewczyny? Czy może to trochę jednak za poważna tematyka? Pozdrawiam. Misiek0501@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Tak to jest absolutna prawda. Chciałbym również, żeby pani Agnieszka wydała coś w języku obcym najlepiej angielskim. Pewnie jej styl dotarłby wówczas do większej rzeszy czytelników i z pewnością zostałaby doceniona nie tylko przez polakó, ale może nawet przez wszystkich koneserów książek, na całym świecie.

  OdpowiedzUsuń