środa, 29 lipca 2015

Siedem pytań do pisarza. Jacek Ostrowski.

Tym razem w cyklu środowym Siedem pytań do pisarza mężczyzna.
Jacek Ostrowski jest autorem takich książek, jak: "UT", "Posiadłość w Portovenere" czy "Transplantacja". Jest osobą, która nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu, pasjonuje go wiele dziedzin: fotografia, historia, kino, malarstwo, podróże. Uwielbia szybką jazdę, wysokie góry, kolekcjonuje gadżety piłkarskie, zbiera modele samochodów. Uzależniony jest od pisania, dobrego wina, muzyki. Miłośnik zwierząt, hodowca psów pasterskich Bouvier des Flandres.
SIEDEM PYTAŃ DO PISARZA:
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj, 29 lipca i potrwa do 5 sierpnia, do godziny 23:00. 
2. Jeżeli chcecie wziąć udział w konkursie, pod tym postem powinniście zadać niebanalne pytanie autorowi książki, zostawiając również adres e-mail, bym mogła się z Wami skontaktować w przypadku wygranej. 
3. Należy dodać mój blog do obserwowanych, polubić profil bloga na FB: https://www.facebook.com/pisaninkaasymaka
4. Nagrodę w postaci egzemplarza książki ufundowało wydawnictwo Bellona i autor. Organizatorem konkursu jestem ja, prowadząca blog Pisaninka. 
5. Ogłoszenie wyników nastąpi w chwili, gdy autor wybierze SIEDEM pytań i odpowie na nie, a ja opublikuję post w formie wywiadu na blogu. 
6. Wygra osoba, która zada najbardziej interesujące pytanie. 

14 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Jacku, z wywiadów z Panem wyłonił mi się obraz człowieka obdarzonego niesamowitą wręcz wyobraźnią. Pan nie obserwuje ludzi, pan "widzi" powieść w konkretnych realiach. Mam na myśli genezę powstania "UT". Czy każda Pana książka "powstaje" w takich okolicznościach jak to co się wydarzyło w toskańskim hotelu "z duszą"? Czy wena przychodzi również w innych sytuacjach?
  dziękuję za odpowiedź
  iwona067@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Jacku,
  W swoich książkach nie boi się Pan zadawać trudnych pytań, "dręczyć" czytelnika moralnymi zagadnieniami, podsuwać skrajne opinie. Nie obawia się Pan też oceny, pragnie, by czytelnik zaczął myśleć, wysuwać własne wnioski. A czy Pan, pisząc o trudnych, kontrowersyjnych tematach, miewa moralne wybory/rozterki? Jak sobie Pan z nimi radzi?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Pragnę zacząć nietypowo, gdyż chciałam najpierw podziękować Pisanince (Annie Grzyb) nie tylko za świetną zabawę, jaka miała miejsce w ostatni wtorek (Dzień z książką Transplantacja Jacka Ostrowskiego), ale przede wszystkim za odkrycie autora, o którym istnieniu jak dotąd nie miałam pojęcia i oczywiście jego książkach.Mam wyrzuty sumienia, że nie przeczytałam dotychczas żadnej książki autorstwa Jacka Ostrowskiego, ale wiem , że wszystko przede mną. Nietypowe połączenie tak różnorodnego zainteresowania, pasji robi wrażenie. Studiował Pan prawo, z zawodu programista maszyn cyfrowych, prowadzi Pan firmę informatyczną, pisze książki - brzmi imponująco - tyle dokonań. Akcja niektórych książek toczy się we Włoszech. Intryguje mnie postać Raula Gomesa, ciekawi historia Julity. Porusza Pan tak wielu uniwersalnych problemów, tematów, nie boi się Pan mówić ( pisać) o najbardziej mrocznych zakamarkach człowieka. Na myśl przychodzi mi tu "Zbrodnia i kara " Dostojewskiego i "List do ludożerców" Różewicza - w głowie tyle pytań. Ale można zadać tylko jedno. Zatem pytam: Jak brzmiało by Pana przesłanie do współczesnych ludzi, jakich rad by Pan udzielił, przed czym przestrzegł? Pozdrawiam. Monika- monika.platek.79@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest Pan miłośnikiem zwierząt i hodowcą psów pasterskich Bouvier des Flandres. Co takiego jest w tej rasie, że postanowił się Pan zająć jej hodowlą? Czym szczególnym ta rasa psów wyróżnia się od innych?
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdyby miał Pan mieć transplantację, po której przejąłby Pan cechy dawcy to kto miałby nim być i dlaczego?
  shiranna@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. W czym pies potrafi być lepszy od pisarza?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy chciałby pan na jeden dzień zamienić się w kobietę?
  ewaudala77@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy uważa Pan, że transplantacja głowy może się udać?:) jeśli tak, jakie może mieć skutki?(przejęcie cudzych cech czy sposobu rozumowania?) pozdrawiam serdecznie !

  OdpowiedzUsuń
 10. Pasjonuje Pana wiele dziedzin: fotografia, historia, kino, malarstwo, podróże, ale która z nich jest Panu najbliższa i dlaczego właśnie ta?

  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy wierzy Pan w istnienie przypadku czy bliżej Panu do przekonania, że nic nie dzieje się bez przyczyny? Może przedstawi nam Pan jakąś ciekawą historię z własnego życia dotyczącą działania przypadku :)
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. No cóż, transplantacja, to jeden z największych cudów medycyny, a ponieważ bądź co bądź jestem na profilu jej bliskim, pytanie brzmi: Czy sądzi Pan, ze przeszczep serca od zmarłej osoby, w jakiś sposób włącza biorcę do grona rodziny dawcy, czy ma on do tego jakiekolwiek prawa? Pozdrawiam serdecznie, proszę ucałować ode mnie...a niech będzie...wszystkie pieski.
  Ania_0970@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawy wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń