niedziela, 9 sierpnia 2015

Pierwsza, przedpremierowa recenzja mojej powieści.

"Anna Grzyb w swojej debiutanckiej powieści przedstawiła świat, którego częścią jesteśmy, w sposób absolutnie pozbawiony złudzeń. Jej powieść odziera z obłudy, wskazuje rzeczy, które skrzętnie pomijamy pragnąc zachować tym samym pozory normalnego, niczym nieróżniącego się od innych życia. Wyraźnie pokazuje błędy, wady i niedoskonałości naszej egzystencji w sposób ironiczny a momentami nawet prześmiewczy. Która bowiem matka przyzna, że wychowanie dzieci sprawia jej problem, bądź najzwyczajniej w świecie potrafi przerosnąć? Grzyb bezceremonialnie otwiera drzwi do naszych domów i mieszkań a czyni to z wyjątkową precyzją i prostotą ukazując prawdziwe oblicze życia bez zasłon, ogródek. Bezwzględnie.
Książka, którą dane mi było przeczytać, napisana jest językiem prostym, nieskomplikowanym, czym autorka podkreśla szeroki zasięg odbiorców, do których kieruje swój przekaz. A czego on dotyczy? 
Ja swoje wnioski wyciągnęłam.
Z pewnością powieść Anny Grzyb stanie na mojej półce wśród innych wartościowych pozycji, do których wracam. 
Gorąco polecam lekturę tej powieści ze względu na świeży i niebanalny sposób, w jaki przedstawiono w niej rzeczy oczywiste i przyziemne." 

Całość opinii tutaj:  http://www.granice.pl/ksiazka,Zycie-z-drugiej-reki,3447140
i tu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/260915/zycie-z-drugiej-reki.18 komentarzy:

 1. Gratulacje !!! :), jutro będę w centrum więc mam okazję i wytłumaczenie dla samej siebie , żeby pobuszować w księgarniach :)) ) i jej poszukać :D,
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję :) Z pewnością poszukam w wolnej chwili.
  Drugastronaksiazek.Blogspot.Com

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje, Aniu.
  To o czym będzie Twoja kolejna książka? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jej bohaterki, Dagmara i Kamila, od dziecka marzyły o zrobieniu kariery i wyrwaniu się ze społeczności małomiasteczkowej. Były w stanie poświęcić wszystko, byle tylko osiągnąć upragniony cel. Pogubiły się jednak... Czy dostaną od życia jeszcze jedną szansę? Czy zrozumieją, co jest istotne, a co bez znaczenia? Dagmara spotka zupełnie niespodziewanie swoją pierwszą miłość, a Kamilę zawstydzi pięcioletnia dziewczynka...

   Usuń
 4. Gratuluję :)
  Ten fragment recenzji mocno kusi mnie do przeczytania książki. Zatem jak tylko będzie okazja to to uczynię :)
  Okładka też kusi!

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje! mam na tę ksiązkę coraz większą chrapkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś wytrzymam do września....

  OdpowiedzUsuń