środa, 20 kwietnia 2016

Mroki Łowisk Anna Kasiuk
Anna Kasiuk w swojej najnowszej książce ponownie zabiera nas nad pełne tajemnic Łowiska. Mroczne, zagadkowe miejsce przyciąga nas, fascynuje i intryguje, czytając czujemy dreszcz trudnych do opisania emocji, często całkowicie ze sobą sprzecznych. Z jednej strony chcemy wiedzieć, co będzie dalej, z drugiej boimy się tego, co nas czeka...


Majka zostawiła za sobą dawne życie, by wraz z Pawłem zamieszkać w jego rodzinnym domu. Zaczęła spełniać swoje marzenia, nareszcie miała otworzyć własną poradnię psychologiczną. Wydawało się, że i ona ma prawo do szczęścia.

Niestety jej ukochany nadal leżał w szpitalu.
"Żywiołowy i pełen energii człowiek, którego poznała, leżał uwikłany w kable aparatury, jego ramiona podpięte do dwóch butli z sączącym się leniwie płynem wyglądały niepokojąco bezradnie. Twarz natomiast, nie licząc siniaków i zadrapań, zaskakiwała spokojem. Przez chwilę wydawało mi się nawet, że Paweł po prostu spał." [1]

Kobietę w tej trudnej sytuacji wspierał Robert, brat Pawła. Razem jeździli do szpitala, wspólnie martwili się losem mężczyzny, którego oboje kochali.

Czy w tym pełnym sekretów i niedomówień miejscu ktokolwiek może być naprawdę szczęśliwy? Co będzie z Pawłem? Czym jeszcze zaskoczy nas autorka?

Jakie tajemnice kryją w sobie Łowiska?

Interesująca i ciekawie skonstruowana fabuła na pewno szybko przykuje uwagę zachwyconych czytelników, zapewne nie tylko tych, którzy przeczytali już pierwszy tom i z ogromnym zainteresowaniem czekają na dalszy ciąg historii młodej pani psycholog.
Czy miłość, która dopiero co narodziła się między nią a Pawłem, zaczęła zaledwie kiełkować, ma szansę na rozwój? Czy Majka rozkwitnie niczym najpiękniejszy kwiat pod wpływem ciepłych, wiosennych promieni słonecznych? Czy udźwignie na swoich barkach prawdę? A może wróci do stolicy, tam, gdzie była bezpieczna, wśród znajomych miejsc i w otoczeniu bliskich? Co wydarzy się w życiu kobiety i czy będzie potrafiła sprostać rzeczywistości?


Nie boję się powiedzieć tego głośno: Anna Kasiuk pisze coraz lepiej. Potrafi zainteresować czytelnika, jej historia jest nieprzewidywalna i daleka od słodkiego, szczęśliwego zakończenia. Ona będzie chciała nas poruszyć, wzbudzić w nas prawdziwie silne emocje, by na koniec zostawić nas z setkami pytań bez odpowiedzi! Stworzyła bardzo przyzwoitą powieść, która ocieka aurą tajemniczości i grozy. Nie wiem, czy odważyłabym się spędzić w tym mrocznym miejscu choć jedną noc... Naprawdę nie wiem.
Pisarka doskonale oddała magiczną atmosferę Łowisk, do których ja jako czytelnik przeniosłam się w tempie ekspresowym, bez najmniejszych problemów. Co prawda do samego końca nie wiedziałam, czy nie byłoby lepiej, gdybym prędko powróciła do swojego bezpiecznego świata, ale ciekawość jednak zwyciężyła i nie pozwoliła mi na ucieczkę.

Pasjonująca, wciągająca i pełna sekretów to była lektura. Polecam, jednocześnie intensywnie zastanawiając się nad tym, czym zaskoczy mnie trzeci tom trylogii? Co nowego wymyśli Anna Kasiuk? Czym nas zauroczy, zaintryguje, a może przestraszy?

[1] Anna Kasiuk "Mroki Łowisk"

Premiera: 27.04.2016 4 komentarze:

 1. Ja czekam na swój egzemplarz do recenzji, ale już widzę, że będzie ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Intrygujący opis pełen tajemniczej aury. Informacja, że jest to wciągająca, zaskakujaca lektura i mimo iż pełna grozy nie pozwala opuścić Łowiska za szybko jest najlepszą rekomendacją. Pozdrawiam Kasia Knap 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Intrygujący opis pełen tajemniczej aury. Informacja, że jest to wciągająca, zaskakujaca lektura i mimo iż pełna grozy nie pozwala opuścić Łowiska za szybko jest najlepszą rekomendacją. Pozdrawiam Kasia Knap 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Aniu tą recenzją jeszcze tylko podsyciłaś moją ciekawość i chęć na przeczytanie tej pozycji.
  Dziękuję.
  Pozdrawiam, Izunia Raszka.

  OdpowiedzUsuń