wtorek, 12 marca 2013

Bajka o odnalezionym słoneczku Beata Gradowska

"- Czym jest adopcja? -zapyta kiedyś nasze Słoneczko.
 - Tym wszystkim, o czym jest ta książeczka: tęsknotą, poszukiwaniem, spotkaniem, radością, miłością, stworzeniem nowej rodziny, w której od tej pory są razem i na zawsze: Dziecko, Tata i Mama."

Rozpoczęłam opis powyższego tytułu tym pięknym i niebywale prawdziwym cytatem pochodzącym z tej właśnie książeczki. Uważam, że autorka miała doskonały pomysł, poruszając ten trudny i delikatny temat.
To naprawdę wspaniała lektura, o istotnych sprawach, nadziejach i relacjach. Poznajemy tu dwoje ludzi, którzy bardzo chcą mieć dziecko. Ich dni są szare i smutne, ponieważ droga do osiągnięcia tego marzenia jest wyboista i kręta. Wreszcie udaje im się spełnić pragnienia. Życie nabiera barw, kolorów, staje się radośniejsze, weselsze, ciekawsze! Od tego momentu cała trójka jest nareszcie szczęśliwa.

Moim zdaniem ten tytuł porusza ważny, rzadko wykorzystywany temat, szczególnie istotne jest to, by dzieci mogły zaznajomić się z nim i oswoić. Każdy adoptowany młody człowiek ma szansę na miłość, szczęście, prawdziwą rodzinę, którą będzie obchodził, w której będzie się czuł doceniany, wartościowy, to dla niego szansa na lepszy start w dorosłość, w życie, którego nie chcieli, nie potrafili lub nie mogli dać mu biologiczni rodzice.
Mądra książeczka, którą popieram i polecam całym sercem, oby więcej takich interesujących, wartych poznania tytułów.

4 komentarze:

 1. Rzeczywiście, książeczka wydaje się być bardzo dobra z powodu tematu, który porusza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest, bije z niej ciepło, radość i miłość

   Usuń
 2. Książeczka nie dość, że pouczająca, to do tego porusza istotny temat. Na pewno godna polecenia!
  Sama z ciekawości ją przeczytam :)

  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń