czwartek, 14 marca 2013

Holly Webb Samotne święta Oskara

Tytuł ten moja córka otrzymała pod choinkę, ponieważ uwielbia calutką serię Zaopiekuj się mną. W tym cyklu poznajemy kotki i pieski, śliczne zwierzątka kochane przez swoich niedużych właścicieli. Moje dziecko przeczytało już prawie wszystkie tytuły z tej serii, jednak stale przybywają nowe, ku jej wielkiej radości!
Hania, podobnie jak moja Groszek bardzo chciałaby mieć pieska, marzy o dalmatyńczyku.
Wcześniej rodzice dziewczynki mówili tylko, że pomyślą o tym, gdy pytała o czworonożnego kompana. Tata chciał się zgodzić, ale mama uważała, że małe dziecko - braciszek Hani i pies razem to niezbyt dobry pomysł. Wreszcie rodzice zgadzają się, a nasza bohaterka jest najszczęśliwsza na świecie! Tata Hani również nie ukrywa radości na myśl o psim przyjacielu. Musieliby na swojego dalmatyńczyka czekać o wiele dłużej, ale dzięki niebywałemu wprost zrządzeniu losu dostaną pieska niewiarygodnie szybko. Nie jest taki jak inne, ktoś zrezygnował z niego, gdyż ma łatę na ogonie. Piesek jest zdaniem Hani niezwykły i dziewczynka od razu rozpoznaje go wśród innych maluchów.
Wszystko układa się pięknie, dopóki Hani nie zaczynają absorbować coraz bardziej jasełka, chodzi na kolejne próby i zapomina o swoim przyjacielu. Nie może  z nim spacerować, bawić się tak, jak marzyła. Oskar czuje się odtrącony, jest zasmucony i tęskni za Hanią. Czy przyjaciółka przypomni sobie o nim?
Tytuł polecam, każda dziewczynka będzie nim zachwycona!

12 komentarzy:

 1. Słyszałam o tej serii, ale nie miałam okazji czytać i chyba raczej się to nie zmieni, gdyż mój synek woli bardziej ,,męskie'' bajeczki :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. faktycznie, to raczej lektura dla dziewczynek... mój synek też nie jest nimi szczególnie zainteresowany, woli żółwika Franklina i Scooby Doo

   Usuń
 2. To ta sama seria z której to pochodzi Kaczuszka?
  Aniu tak w ogóle to już wróciłam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie słodziutkie ; )

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie,
  Iwi < 3

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytaliśmy kilka książeczek z tej serii. Są cudne:)

  OdpowiedzUsuń
 5. zostało 8 książek z tej serii.są cudowne

  OdpowiedzUsuń