niedziela, 3 marca 2013

Encyklopedia zwierząt - Dinozaury

Mój 5,5-letni synek uwielbia dinozaury, dlatego postanowiłam zapoznać się wraz z nim z tym tytułem. Mamy tu bardzo ciekawie opisane te prehistoryczne gady, a rysunki są kolorowe, jak żywe! Dinozaury wyglądają na nich, jakby miały wyskoczyć z encyklopedii i biegać za moim synkiem! Sam zresztą to zauważył, mówiąc: "Jak prawdziwe! Super!" i prosił, bym czytała poszczególne nazwy.
Możemy dzięki tej książce dowiedzieć się mnóstwa interesujących rzeczy, mamy tu DINOFAKTY takie, jak wymowa i znaczenie nazw wszystkich tych gadów, kiedy i kto nazwę nadał, wymyślił, czy były mięsożerne czy jadły rośliny?
Poznajemy allozaura, ankylozaura, brachiozaura, kompsognata, diplodoka, gigantozaura, iguanodona, spinozaura, triceratopsa, troodona, tyranozaura, utahraptora i welociraptora.
Na końcu znajduje się słowniczek z takimi wyrazami jak: cycad, geolog czy wykopalisko.
Polecam tę niezwykle interesującą pozycję, to doskonałe źródło informacji, dzięki niej nauka nie musi być nudna i trudna, wszystko omówione jest tu szczegółowo, napisane bardzo przystępnym językiem, ciekawie!


Możemy również poznać inne tytuły z tej serii: Ssaki, Gady, Ptaki, Wieloryby i delfiny, Rekiny, Płazy, Stworzenia morskie, Dzikie zwierzęta i Owady i pająki. Polecam, a za książkę o dinozaurach dziękuję

4 komentarze:

  1. Rewelacja. Na pewno powyższa encyklopedia przyda się w moim domu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. polecam Cyrysiu, mój synek jest zafascynowany, ale on w ogóle lubi dinozaury

      Usuń