sobota, 2 marca 2013

Pierwszy ilustrowany słownik matematyki dla dzieci


"Matematyka to nauka zajmująca się liczbami, figurami geometrycznymi i innymi elementami."

Cytat naturalnie pochodzi z książki, jest to pierwsze zdanie, skierowane do sześciolatków, jak też do nas, ich rodziców.

Książka wyjaśnia nam krok po kroku wszystko to, co ważne jest w matematyce. Dowiadujemy się z niej co oznacza pojęcie "trochę", "ileś", "nic", "dużo", "wiele" i "kilka", odpowiada na pytanie: po co są liczby?
Mamy tu piękne, barwne ilustracje, przystępny język. Uczymy się liczyć za pomocą rysunków różnokolorowych guziczków, kostek do gry w domino, żyjątek morskich. Mamy też jabłka, motylki, owoce wszelkiego rodzaju, ptaki, kwiatki. Są osie liczbowe, liczenie dwójkami, trójkami, itd.
Poznajemy liczby parzyste i nieparzyste, ułamki przedstawione za pomocą pizzy, jest dodawanie i odejmowanie, są proste zadania. I tabliczka mnożenia, figury geometryczne, dni tygodnia, nazwy poszczególnych miesięcy.
 Moim zdaniem to naprawdę rewelacyjny pomysł! Książka nie pozwoli dziecku się nudzić, ponieważ rysunki są piękne, barwne, wesołe. Wszystko jest napisane zrozumiałym, łatwym językiem, w przystępny sposób. Taki słownik w ogóle nie przypomina szarego, nudnego, trudnego słownika z czasów mojego dzieciństwa!
Na pewno ułatwi dziecku sześcioletniemu start w szkole i nasz szkrab sam będzie chętnie po niego sięgał! Mój 5,5-latek jest nim zachwycony!
Za słownik dziękuję bardzo, bardzo Wydawnictwu Papilon, wchodzącemu w skład Grupy Wydawniczej Publicat.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza