poniedziałek, 4 marca 2013

Droga do domu Bobbie Pyron

Piękna okładka i piękna opowieść o miłości pieska do dziewczynki i dziewczynki do pieska!!!

W tej książeczce poznajemy jedenastoletnią dziewczynkę o imieniu Abby, która kocha swojego pieska, owczarka szetlandzkiego całym sercem. Pies, Tam, również darzy swoja właścicielkę wielkim uczuciem, doskonale się z nią czuje, lubi sprawiać jej przyjemność. Wszystko układa się znakomicie do momentu, w którym zostają rozdzieleni. Czy uda im się odnaleźć siebie, znowu być razem? I jedno, i drugie tęskni, myśli, pies szuka swojej pani, przemierzając setki kilometrów, w zimnie, o głodzie i chłodzie. Nic się nie liczy, tylko to, by znowu poczuć jej zapach, mieć ją przy sobie, a i ona nie dopuszcza do siebie myśli, że mogło stać się coś złego.
To piękna, poruszająca, chwytająca za serce historia, którą polecam wszystkim miłośnikom zwierząt, jak też osobom, które potrafią docenić uczucie łączące zwierzę i jego właściciela. Moja Groszek marzy o piesku i uwielbia czytać takie książki. To tytuł skierowany do starszych dzieci, do samodzielnego czytania, bądź też można przeczytać go młodszemu dziecku. Tematyka jest moim zdaniem idealna dla naszych pociech, ponieważ dzięki niej mogą wiele zrozumieć, poczuć, wyciągnąć wnioski. Przyjaźń Abby i Toma jest naprawdę niezwykła i godna pozazdroszczenia. Kibicowałam pieskowi bardzo!
Język książki jest nieskomplikowany, fabuła wartka, przemyślana, mamy tu dwie perspektywy, opowieść Abby i myśli Toma, gdyż znajdują się w różnych miejscach, czasem bardzo bliskich sobie, a jednocześnie zbyt odległych.
"Gdzie jest dziewczynka, jego dziewczynka, pachnąca trawą,  mydłem i potem, dziewczynka, której serce biło mu tuż przy uchu, kiedy trzymała go na rękach?"
"Wiedział tylko, że dziewczynka go woła. Odkąd sięgał pamięcią, jej głos był dla niego całym światem, kompasem wytyczającym drogę przez życie. A kiedy wzywa ktoś, kogo pies kocha najbardziej na świecie, pies nie może zrobić nic innego, jak tylko posłuchać. "
Cytaty pochodzą z książki.
Za możliwość poznania i przeżycia cudownych chwil niesamowitego wzruszenia dziękuję bardzo Wydawnictwu BIS.

14 komentarzy:

 1. Ojej, jaka piękna okładka!:) Jakbym ją zobaczyła w dziecinstwie to na pewno chcialabym ją przeczytac:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie jest to tylko i wyłącznie tytuł dla dzieci, ja jestem dorosła i przeczytałam go z miłą chęcią

   Usuń
 2. To jest książka, którą z przyjemnością może przeczytać również dorosły - polecam przeczytałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś, jak "Lessie wróć".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, polecę ją mojej 10 letniej córeczce ;)

   Usuń
  2. rzeczywiście jak Lessie a jednak Tam

   Usuń
  3. dla 10-latki idealna!

   Usuń
 4. Mnie bardzo urzekła próba pokazania świata z perspektywy psa, wychowanego w "ludzkich" warunkach, który aby przetrwać musi zdziczeć, zapolować na jedzenie, budzą się w nim instynkty - ale tęsknota i przywiązanie do dziewczynki są silniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jej pięknie się zapowiada, piękna okładka!

  OdpowiedzUsuń
 6. pierwsze moje skojarzenie - "Lessie wróć"
  czytałam tę książkę gdzieś w podstawówce, czyli całe lata świetlne temu, ale uwielbiałam tę historię
  dlatego i tę książeczkę chętnie bym przygarnęła :)

  OdpowiedzUsuń