środa, 7 sierpnia 2013

„Kaczka przynosząca szczęście” Holly WebbDla małych miłośników zwierząt.
„Kaczka przynosząca szczęście” to jedna z książeczek Holly Webb, z serii Magic Molly, o dziewczynce, która potrafi w sobie tylko znany sposób rozmawiać ze zwierzętami. Ma po prostu niebywale zaskakujące zdolności, ogromny, niesamowity talent, a dzięki niemu może pomóc niejednemu małemu stworzonku, które znalazło się w tarapatach lub też ma problem ze swoją nieśmiałością na przykład. W tej części tytułową bohaterką jest żółta kaczuszka, która może przynieść szczęście. To szósta część serii, ostatnia, ale na pewno nie gorsza od poprzednich, tak samo dobra!

Holly Webb pisze książki skierowane do młodszego czytelnika, szczególnie zaś do osób kochających zwierzęta, mających wiele sympatii dla kaczuszek, prosiaczków, czy koni. Historie pisarki zawierają w sobie tak wiele ciepła, powodują wzruszenie, nie tylko u dzieci, więc nie powinniśmy dziwić się temu, że książeczki podbijają serca czytelników. Te tytuły są naprawdę znakomicie napisane, w sposób ciekawy, interesujący, przystępny dla każdego dziecka, które chce zaznajomić się ze słowem pisanym, z ciekawą, godną uwagi lekturą.

Molly bardzo lubi zwierzęta, marzy o tym, by jako dorosła osoba opiekować się nimi, leczyć je, zostać weterynarzem, podobnie jak jej tata. To dzięki niemu zapewne kocha wszelkie stworzenia, stara się im pomóc, chce, by były szczęśliwe, nie zatroskane i smutne. W tej części czytamy o zbliżających się Świętach Wielkanocnych, dzieci mają ferie, cieszą się na wielkanocną zabawę, to dla nich wielka atrakcja. Wtedy będzie można szukać jajek, odbędą się też warsztaty plastyczne, będzie działo się wiele dobrego, ciekawych i miłych rzeczy. Wszystko to będzie się odbywało w miejscu, gdzie można spotkać całą masę kaczek, nieopodal wielkiego jeziora. Nagrodą dla tego, kto znajdzie najwięcej jajek ma być… olbrzymie, czekoladowe jajo? To dopiero byłby cudowny prezent! Ciekawe, czy tak będzie? Warto poznać tę historię do końca, przeczytać ją samodzielnie, czy też poprosić kogoś dorosłego, starszą siostrę lub brata, kogoś, kto potrafi czytać, mamę, tatę czy dziadka, babcię.

Właśnie na tym pikniku Molly dostrzega nad brzegiem jeziora białą kaczkę. Co stanie się później? Czy kaczka faktycznie przyniesie szczęście? O tym musicie przekonać się sami. Zastanawiałam się początkowo, czy przekona ta książeczka do siebie moje młodsze dzieci, bo starsza córka od razu pokochała sympatyczną dziewczynkę i kaczuszkę również, ale czy maluchy nie znudzą się po chwili, nie będą miały dosyć czytania i nie zajmą się czymś innym? Nie! Były zachwycone i zainteresowane, co będzie dalej.

Książeczka napisana przystępnym językiem, łatwe słownictwo, zrozumiałe dla każdego dziecka, które samodzielnie sięgnie po ten tytuł. Poza tym historyjki uczą nasze pociechy tego, co ważne, że warto mieć serce i pomagać innym, był miłym i sympatycznym. Polecam. 

„Kaczka przynosząca szczęście” Holly Webb, Wydawnictwo Znak, 2013

Za ten tytuł bardzo dziękuję Wydawnictwu Znak i Sztukater.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz