środa, 13 sierpnia 2014

Europa na wakacje Śladami polskich pamiątek Magdalena Binkowska Anna WilskaNie jest to przewodnik wielkich rozmiarów, za to na pewno zmieści się zarówno w plecaku, jak i w damskiej torebce bez żadnego problemu. Co interesującego w nim znajdziemy? Czym się wyróżnia? A chociażby tym, że oprócz najciekawszych miejsc wskazuje nam, gdzie są pamiątki związane z naszymi krajanami. Jeżeli mamy zamiar wyjechać w podróż i zwiedzać pasjonujące, unikatowe europejskie miasta, przyda nam się tego typu publikacja pod ręką. Fascynujące i piękne zabytki, doskonale znane turystom, ale też te mniej popularne, rzadziej odwiedzane przedstawią nam autorki przewodnika. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, jednych zainteresuje słoneczne wybrzeże chorwackie czy zielona Toskania, innych spokojny Asyż, gdzie można się pomodlić, zastanowić.

Znajdziemy tu wiele fotografii, które przedstawiają miejsca opisane w książeczce, ciekawostki związane z nimi, wskazówki, ale i wspomniane wcześniej ślady polskich pamiątek. Jest ich doprawdy sporo w Europie i warto zapoznać się z nimi.

"Europa na wakacje" już od pierwszych stron zachęca do zwiedzania i podróżowania. Na samym wstępie poznamy urokliwy Asyż, który i ja miałam okazję zwiedzić. Maleńkie, klimatyczne miasteczko związane ze świętym Franciszkiem naprawdę warto obejrzeć. W bazylice znajduje się kaplica św. Stanisława ze Szczepanowa, to taki polski akcent. Kolejnym miejscem opisanym w przewodniku jest Barcelona. I rumuńska Bukowina i Transylwania, wspomniane na początku chorwackie wybrzeże, Fatima leżąca w środkowej części Portugalii, największa grecka wyspa czyli Kreta. Powędrujemy również w kierunku Londynu, Lourdes, Lwowa, Majorki i osławionego Paryża. Przespacerujemy się po Pradze, pomodlimy w Watykanie. Na pewno nie zapomnimy o zwiedzaniu zabytków, spotkamy się wielokrotnie ze sztuką, chociażby we wiedeńskich muzeach czy w Luwrze. Na ostatniej stronie książeczki znajdziemy wzmiankę o polskich poetach, będziemy mogli pójść ich śladami. Publikacja ciekawa, pełna istotnych informacji, ciekawostek, mapek. Polecam.


5 komentarzy:

 1. Podróże! Wprost idealna lektura na wakacje. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie stać mnie na wyjazdy, więc jak przeczytam przewodnik, to będzie tak jakbym wyjeżdżała. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli coś innego. Przewodnik dla ciekawych swiata ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię czytać przewodników tak ot, dla siebie. Po ten chyba też nie sięgnę, ale wydaje się być inny, ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię przewodniki dobrze napisane. Nie wyobrażam sobie wakacji czy innych wyjazdów bez nich, Niestety, nie kupuje ich, bo szybko sie dezaktualizują. Chętnie sięgnę po prezentowaną przez Ciebie ksiązkę:)

  OdpowiedzUsuń