wtorek, 5 sierpnia 2014

Mister Maker Pan Robótka Niezwykłe projekty plastyczne od 3 lat Centrum Edukacji Dziecięcej


Moim dzieciom doskonale znana jest postać Pana Robótki. Szczególnie Kamil  lubi oglądać program, w którym tworzone są różnego typu przedmioty. Trzeba mieć ogromną wyobraźnię, by wymyślić tak ciekawe projekty, stworzyć od podstaw kolorowe i praktyczne  rzeczy.

Wydana doprawdy ślicznie, kolorowo, przykuwa uwagę dziecka. Naklejki, które maluchy uwielbiają ucieszą ich na pewno, ponieważ mają tu do wyboru aż 200 nalepek! Publikacja wykonana starannie, ciekawie, opisana bardzo dobrze. Skierowana do naszych pociech powyżej 3 roku życia i naprawdę nie ma co kupować tej książeczki młodszym dzieciom, bo nie będą potrafiły jeszcze wykonać poleceń, nawet z naszą pomocą.

Całość stworzona w formie segregatora, by łatwiej było przeglądać poszczególne strony, myślę, że to interesujące rozwiązanie. 
Na samym początku mamy spis treści, a tutaj naprawdę wiele wyjątkowo ciekawych projektów. 
Aż nie wiadomo, od którego zacząć zabawę! Czy od bąbelkowego kaktusa, oczu ufoludka, czy zabawnego nochala? Jest też ognisty obrazek, skarpetkowy przyjaciel, straszna gumowa łapa, spaniel spaghetti, papierowa rozgwiazda. Gąbczasty statek spodobał mi się chyba najbardziej i z chęcią zrobię go razem z moimi szkrabami. Wszystkie zdjęcia są atrakcyjne, ładne, zachęcają do tworzenia i wykonywania poszczególnych przedmiotów. 

Co będziemy potrzebować, by wykonać projekty z książeczki? 
Pędzelki, taśma klejąca, klej, folia bąbelkowa, różne kolory farb na pewno się nam przydadzą. Podobnie jak czarny pisak, plastikowa opaska, druciki, brokat, kolorowy papier. Zadziwiające, ale do jednego z projektów potrzebować będziemy na przykład kawy rozpuszczalnej! Możemy przygotować również kredki świecowe, nożyczki, bandaż, kartki papieru. 
Oprócz tworzenia różnych przedmiotów w książeczce są też zagadki, szukamy między innymi kwadratów na kolorowym, nadmorskim obrazku. 
Możemy zrobić czarnego lub czerwonego pająka, wielorybi stojak na szczoteczkę albo lody! 


Czyż one nie wyglądają jak prawdziwe? 

Bardzo spodobał mi się także pomysł z ostatniej strony. Musimy w książce odszukać papugę, robota, niebieską kredkę, pasiastą skarpetkę i inne przedmioty. Całość naprawdę gorąco polecam, choć aby wykonać wszystkie projekty z książeczki będziemy potrzebować mnóstwa wolnego czasu. Ale czego się nie robi dla naszych dzieci, prawda? By tylko były zadowolone, szczęśliwe i ciekawie, kreatywnie spędzały poszczególne godziny. 
Stworzą z naszą niewielką pomocą naprawdę wspaniałe dzieła sztuki, a potrzebują tylko trochę wyobraźni, zachęty z naszej strony i całkiem zwyczajnych produktów, z których wykonają niebanalne przedmioty. 

7 komentarzy:

 1. Szkoda tylko, że nie wszyscy rodzice chcą coś tworzyć ze swoimi dziećmi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami zdarza mi się obejrzeć ten program z moimi siostrzeńcami i muszę przyznać, że fajny to program:) Muszę koniecznie kupić tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, program jest zabawny i niezwykle kreatywny :))))

   Usuń
 3. Programem mój Kubuś jest zachwycony, więc może i książkę kupimy, skoro tyle w niej pomysłów :) A jeszcze trochę, a wieczory zrobią się długie i chłodne, nie da się doc 19:30 siedzieć na dworze i co tu robić q domu? Książka może dać wiele pomysłów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda, jesień się zbliża :((((

   Usuń
  2. Ale we wszystkim trzeba się dobrych stron upatrywać - ja tam lubię w długie jesienne wieczory/noce czytać przy kominku...:)

   Usuń