poniedziałek, 14 grudnia 2015

W szpilkach na tropie Rebecca Jane
Zacznę od tego, że nie jest to fikcja literacka. Główna bohaterka i jednocześnie autorka tej książki, opisała swoje życie bez zakłamania. Obecnie prowadzi Damską Agencję Detektywistyczną, jest uznawana za jedną z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Wielkiej Brytanii, a wszystko zaczęło się... od zdrady!
Tak, od zdrady! Wiadomo wszak nie od dziś, że zdradzana kobieta nie cofnie się przed niczym, by tylko odkryć prawdę, potwierdzić swoje przypuszczenia. Zwariowana, ale jakże szczera historia młodej, dwudziestoczteroletniej kobiety, która będąc w ciąży śledzi swojego małżonka, by dowieść, że jest kłamcą. Czy odkrycie to powoduje zwrot w jej życiu? Czy zostawia tego nic niewartego bawidamka i wreszcie zaczyna zachowywać się jak dorosła, odpowiedzialna osoba, matka małego dziecka? A gdzież tam...
Daleką drogę musi przejść, by pokonać swoje słabości, by zrozumieć, że tak dalej żyć nie można. Bohaterka ma wielkie wsparcie w rodzicach i przyjaciółkach, które są chyba równie szalone, jak ona sama.
To książka, pomimo wcale niełatwej tematyki, zabawna i ciekawa. Autorka rozprawia się nie tylko z własnymi lękami, ale również z niewiernymi mężami, oszustami i krętaczami, których nie brakuje w żadnym miejscu na świecie. Czy po tym wszystkim, czego doświadczyła i co widziała, zaufa jeszcze jakiemuś mężczyźnie, czy już na zawsze pozostanie sama? Dlaczego jej agencja odniesie tak wielki sukces?
Lektura godna polecenia. Momentami gorzka, innym razem dowcipna, czyta się ją szybko i z prawdziwym zainteresowaniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz