poniedziałek, 14 grudnia 2015

Sekret Sonji Asa Hellberg
Kontynuacja książki, o której pisałam tu: http://asymaka.blogspot.com/2014/11/ostatnia-wola-sonji-asa-hellberg.html

Z drugim tomem serii bywa różnie, czasem okazuje się on o wiele gorszy, mniej ciekawy od pierwszej części, ale nie tym razem! Autorka zaskoczyła mnie i zaintrygowała, z wielkim zainteresowaniem śledziłam losy stworzonych przez nią bohaterek, zastanawiając się, co jeszcze dla nich szykuje. Czym zadziwi swoich czytelników?
Sonja co prawda nie żyje, ale nie oznacza to wcale, że nie namiesza po raz kolejny w życiu swoich przyjaciółek. Odkryją one wiele sekretów, choć zdawać by się mogło, że już bardziej pogmatwanych losów mieć nie mogą. A jednak! Co takiego robiła Sonja w Paryżu, dlaczego nigdy nie chciała rozmawiać o tym aspekcie swojego życia?

Będzie wesoło, choć jednocześnie wzruszająco i tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy natkniemy się na swoją druga połówkę. Miłość nie pyta przecież o wiek...

Szwedzka autorka pisze bardzo sprawnie i potrafi doprawdy ciekawie opowiadać. O miłości. O przyjaźni. O sekretach sprzed lat. O kolejnej szansie. O spełnianiu marzeń. O realizowaniu siebie. O wszystkim tym, co dotyczy ludzi, co ich otacza. Warto zmierzyć się z własną przeszłością.
Polecam, nawet tym, którzy nie znają "Ostatniej woli Sonji".

3 komentarze:

  1. Nie czytałam tej serii, ale zachęciłaś mnie i to bardzo :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam w planach pierwszą część;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Pierwszą część pochłonęłam w dwa dni... Drugą też muszę zdobyć :)

    OdpowiedzUsuń